fbpx

“Arcane”: zwiastun serialu animowanego opartego na League of Legends

Arcane zwiastun serialu animowanego opartego na League of Legends
Foto: Netflix

Podczas sobotniego wydarzenia TUDUM, czyli autorskiego programu Netfliksa z ogłoszeniem nadchodzących nowości, zadebiutował pierwszy zwiastun nowego animowanego serialu zatytułowanego “Arcane”. Choć tytuł może wielu nic nie mówić, chodzi tu o oryginalną produkcję osadzoną w świecie popularnej gry “League of Legends”. Za produkcję serii odpowiedzialne było Riot Games, czyli twórca pierwowzoru, a nad animacją pracowało francuskie studio Fortiche Productions, zaangażowane wcześniej w tworzenie materiałów wideo do gry.

Serial jest określany przez Netfliksa mianem “wydarzenia”, co może oznaczać, że będzie to mini-serial (jednosezonowa, zamknięta historia). Liczyć ma 9 odcinków, które zadebiutują w trzech aktach, po trzy odcinki każdy, odpowiednio 6, 13 i 20 listopada. Twórcą animacji jest Ash Brannon (“Toy Story 2”, “Rock Dog. Pies ma głos!”), a głosów w wersji oryginalnej użyczą: Hailee Steinfeld (“Bumblebee”, “Hawkeye”), Ella Purnell (“Osobliwy dom pani Peregrine”), Kevin Alejandro (“The Returned”, “Lucyfer”), czy Katie Leung (seria Harry Potter).

Zwiastun w wersji z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej. Głosów użyczają w nim między innymi: Lidia Sadowa, Karol Jankiewicz, Zuzanna Saporznikow, Hanna Kinder-Kiss, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Magdalena Wasylik, czy Janusz Wituch. Warto zauważyć, że nie wszystkie głosy postaci zostały zachowane z gry, podobnie z resztą jak w wersji oryginalnej, co nie powinno dziwić ze względu na to, że gra i serial, czy film rządza się swoimi prawami. Do swojej roli, Heimderdingera, powrócił jednak ten ostatni z wymienionych aktorów, czyli Janusz Wituch. Czy to jedyny powrót, czy będzie ich więcej – dowiemy się w dniu premiery.

“Arcane” na platformie Netflix zadebiutuje 6 listopada!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępnione zostały nowe produkcje z polskim dubbingiem: filmy “Vivo”, “Kobiety szpiedzy”, “Harmiom – Film”, “Straszne historie”, “My Little Pony: Nowe pokolenie” oraz nowe odcinki seriali “Q-Force”, “Klub nurkowy”, “Kid Cosmic”, “He-Man i Władcy Wszechświata”, “Chicago Party Aunt”. W październiku w serwisie pojawią się natomiast nowe seriale “Kocie wiedźmy” (1 października), “Strasznie mroczne historie” (8 października), “Misfit: Serial” (16 października), “Wojownicza księżniczka Maja” (22 października), “Dzikie przygody wśród zwierząt” (22 października), “Korporacja Konspiracja” (22 października), nowe odcinki seriali “Klub Opiekunek” (11 października), “Mighty Express” (12 października) i filmy “Ktoś jest w twoim domu” (6 października), “Pokemon: Sekrety dżungli” (8 października). W dalszych planach znajdują się między innymi film “Czerwona nota” (12 listopada) oraz drugi sezon serialu “Wiedźmin” (17 grudnia).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w 2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?