fbpx

“Artemis Fowl”: drugi zwiastun nowego filmu Disney

artemis fowl drugi zwiastun

“Artemis Fowl” to produkcja oparta na książkach autorstwa Eoina Colfera, którą dla Disneya wyreżyserował Kenneth Branagh (“Kopciuszek”). Pierwotnie film miał zadebiutować w sierpniu zeszłego roku, jednak jego premiera została przeniesiona na maj 2020 i właśnie dziś udostępniono drugi zwiastun obrazu. W tytułowej roli wystąpi Ferdia Shaw, a towarzyszyć mu będą gwiazdy takie jak: Josh Gad (“Piękna i Bestia”), Judi Dench (“Osobliwy dom Pani Peregrine”), Nonso Anozie (“Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”) oraz Colin Farrell (“Dumbo”), którego udział w produkcji był dotychczas tajemnicą.

Głosów postaciom w zwiastunie użyczyli: Karol Kwiatkowski, Przemysław Sadowski, Wojciech Żołądkowicz, Jakub Wieczorek oraz Karolina Gwóźdź. Należy zauważyć, że pojawiający się w roli ojca głównego bohatera Colin Farrell jest dubbingowany przez Przemysława Sadowskiego. W ostatnich produkach aktora dubbingowali m.in.: Marcin Dorociński (“Fantastyczna zwierzęta i jak je znaleźć”) i Rafał Drozd (“Dumbo”).

Również Josh Gad i Nonso Anozie obecni w obsadzie otrzymali na potrzeby zapowiedzi nowe głosy. Pierwszy przemówił głosem Wojciecha Żołądkowicza, choć wcześniej dubbingował go Paweł Aigner (“Piękna i Bestia”), natomiast drugiemu głosu użyczył Jakub Wieczorek – oryginalny aktor przemówił już głosami Artura Dziurmana (“Kopciuszek”), Przemysława Nikla (“Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”), czy Piotra Bąka (“Gra Endera”).

Nastoletni Artemis Fowl oraz jego zaufany sługa i ochroniarz Butler, porywają magiczną wróżkę Holly, by z jej pomocą uratować swojego ojca-przestępcę i rodzinny majątek.

“Artemis Fowl” w kinach od 29 maja!

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?