fbpx

“Batman”: film obejrzymy w kinach z dubbingiem?

Batman film obejrzymy w kinach z dubbingiem
Foto: Warner Bros.

Pośród wszystkich największych dystrybutorów kinowych w Polsce, Warner Bros. jest tym najbardziej nieprzewidywalnym. Z jednej strony filmy komiksowe od 13 roku życia mają dubbing, a te bardziej brutalne już nie – teoretycznie jest w tym jakaś logika, choć bardziej definiowalibyśmy to jako staroświeckie podejście. Problemy pojawiają się przy takich filmach jak tegoroczna “Diuna”, która mimo statusu widowiska science fiction bez nadmiernej brutalności dubbingu nie otrzymała – a przecież w jej obsadzie znalazła się cała śmietanka aktorów znanych z największych komiksowych hitów ostatnich lat, którą wielu oglądało z dubbingiem.

I choć niektóre decyzje WB są dla nas absolutną tajemnicą, wygląda na to, że być może najnowszą produkcję komiksową spoza uniwersum DC Comics będzie nam dane obejrzeć w cywilizowanej wersji. Mowa oczywiście o “Batmanie”, którego premiera zapowiedziana została na marzec tego roku, a który zapowiada się na naprawdę dobre widowisko. Jego reżyserem będzie Matt Reeves (“Wojna o planetę małp”), w roli tytułowego Mrocznego Rycerza wystąpi Robert Pattison (saga “Zmierzch”), a towarzyszyć mu będą Zoë Kravitz (seria Fantastyczne zwierzęta) jako Selina Kyle, Colin Farrell (“Dumbo”) jako Oswald Cobblepot, Jeffrey Wright (“A gdyby…”?) jako James Gordon, Andy Serkis (“Czarna Pantera”) jako Alfred Pennyworth oraz Paul Dano jako Riddler.

Skąd przypuszczenia, że akurat “Batman” wejdzie do kin z polskim dubbingiem? Informacja pochodzi od jednego z użytkowników Forum KMF, zombie_sidekick, który twierdzi że rozmawiał z “wysoko postawionym pracownikiem WB”. Film ma mieć ponoć kategorię wiekową R (dla dorosłych) i dostępny ma być zarówno z napisami, jak i dubbingiem. Choć wiadomość powinniśmy traktować jako plotkę, użytkownik ten wcześniej wypowiadał się również na temat innych produkcji WB przed premierą i wykazywał się znajomością szczegółów produkcji (jak np. “Konga: Wyspy czaszki”). Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji od Warner Bros, być może w relacji użytkownika kryje się choć ziarno prawdy.

“Batman” w polskich kinach zadebiutuje 4 marca!

W ostatnich miesiącach Warner Bros. wypuścił do kin miedzy innymi filmy “Tom i Jerry” oraz “Kosmiczny mecz: Nowa era”. W zapowiedziach na przyszły rok znajdują się także: “Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” (15 lipca 2022), natomiast kolejnymi tytułami ze stajni DC Comics będą: “Batman” (4 marca 2022), “DC Liga Super-Pets” (20 maja 2022), “Black Adam” (29 lipca 2022), “Flash” (4 listopada 2022) i “Aquaman: The Lost Kingdom” (22 grudnia 2022).
WarnerMedia to jedna z największych światowych korporacji mediowych łącząca w sobie takie marki jak: HBO, HBO MAX, Warner Bros., Cartoon Network & Boomerang, Adult Swim, czy DC Entertainment. Wśród najpopularniejszych tytułów należących do koncernu należy wymienić takie jak: “Kosmiczny mecz”, “Charlie i fabryka czekolady, “Złoty kompas”, “Pokémon Detektyw Pikachu”, “Godzilla II: Król potworów”, czy serię Harry Potter. WarnerMedia tworzy również filmy i seriale z działem bohaterów należący do Zwariowanych melodii (Królik Bugs, Kaczor Daffy, Prosiaczek Porky), wydawnictwa komiksów DC Comics (Batman, Superman, Wonder Woman) oraz wytwórni Hanna-Barbera (“Scooby-Doo”, “Tom i Jerry”, “Flintsonowie”, “Jetsonowie”, “Miś Yogi”, “Kocia ferajna”).

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?