fbpx

“Chłopiec zwany Gwiazdką”: zwiastun świątecznego filmu familijnego

Chłopiec zwany Gwiazdką zwiastun świątecznego filmu familijnego
Foto: Netflix

Jeszcze się dobrze Halloween nie zaczęło, a na tapet powoli wchodzą już produkcje świąteczne. Wczorajszego popołudnia w sieci zadebiutowała pierwsza zapowiedź nowego familijnego filmu Netfliksa “Chłopiec zwany Gwiazdką”, który prezentujemy poniżej w wersji z polskim dubbingiem. To brytyjska produkcja, której reżyserem jest Gil Kenan (“Straszny dom”), a do której scenariusz stworzono w oparciu o powieść autorstwa Matta Haiga.

W roli tytułowej występuje Henry Lawfull, a towarzyszą mu Zoe Colletti (“Annie”), Maggie Smith (seria Harry Potter), Jim Broadbent (“Paddington 2”), Sally Hawkins (“Godzilla 2: Król potworów”), Michiel Huisman (“Gra o tron”), Toby Jones (“Jurassic World: Upadłe królestwo”), Rune Temte (“Kapitan Marvel”), Kristen Wiig (“Wonder Woman 1984”), Stephen Merchant (“Logan”) oraz Joel Fry (“Cruella”).

Oryginalna obsada składa się więc z bardzo znanych brytyjskich nazwisk, co warto byłoby mieć na uwadze podczas tworzenia polskiego dubbingu do filmu. Na chwile obecną wiemy tylko, że w poniższym zwiastunie prowadzona jest narracja wspomnianej Maggie Smith, natomiast jej polskim odpowiednikiem została Elżbieta Gaertner. Przypomnijmy również, że niemal cała główna obsada filmu była już wcześniej dubbingowana w naszym języku (czas nawet po kilka razy).

Chłopiec o imieniu Nikolas wyrusza na zaśnieżoną Północ, aby odnaleźć swojego ojca, który szuka legendarnej wioski elfów. Towarzyszą mu uparty renifer i udomowiona myszka. W tej magicznej, zabawnej i wzruszającej opowieści, która dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych, Nikolas znajduje swoje przeznaczenie.

“Chłopiec zwany Gwiazdką” na platformie Netflix zadebiutuje 24 listopada!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępnione zostały nowe produkcje z polskim dubbingiem: filmy “Straszne historie”, “My Little Pony: Nowe pokolenie”, “The Seven Deadly Sins: Cursed by Light”, “Ktoś jest w twoim domu” oraz nowe odcinki seriali “Kid Cosmic”, “He-Man i Władcy Wszechświata”, “Chicago Party Aunt”, “Ada Bambini, naukowczyni”, “Kocie wiedźmy”. W październiku w serwisie pojawią się natomiast nowe seriale “Strasznie mroczne historie” (8 października), “Misfit: Serial” (16 października), “Wojownicza księżniczka Maja” (22 października), “Dzikie przygody wśród zwierząt” (22 października), “Korporacja Konspiracja” (22 października), nowe odcinki seriali “Klub Opiekunek” (11 października), “Mighty Express” (12 października) i film “Pokemon: Sekrety dżungli” (8 października). W dalszych planach znajdują się między innymi film “Czerwona nota” (12 listopada) oraz drugi sezon serialu “Wiedźmin” (17 grudnia).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w 2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?