fbpx

“Ciao Alberto”: obsada polskiego dubbingu

Ciao Alberto obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

Z okazji Dnia Disneya na platformie Disney+ zadebiutowała dziś nowa krótkometrażówka ze świata Pixara. “Ciao Alberto” to 7-minutowy sequel filmu “Luca”, jednej z tegorocznych premier wytwórni, który skupia się na postaci tytułowego Alberto Scorfano. Polski dubbing do krótkometrażówki opracowało studio SDI Media. Podobnie jak w przypadku filmu “Luca”, reżyserem był Wojciech Paszkowski, dialogi napisał Jan Wecsile, a w swoich rolach powracają: Karol Kwiatkowski (Alberto), Artur Dziurman (Massimo) oraz Albert Mois (Luca).

Przypomnijmy, że w obsadzie filmu znaleźli się także: Alicja Warchocka (Guilia), Michał Meyer (Ercole), Katarzyna Kozak (Daniela), Wojciech Słupiński (Lorenzo), Karol Jankiewicz (Ciccio), Karol Osentowski (Guido), Izabela Bujniewicz (Sugnora Marsigliese), Andrzej Arciszewski (Tommaso), Miriam Aleksandrowicz (Babcia), Wojciech Paszkowski (Giacomo), Bożena Furczyk (Concesta i Pinuccia), Jarosław Boberek (Wujek Ugo), Elżbieta Romanowska (Maggiore), Stefano Terrazzino (Ksiądz) i Cezary Nowak (Pan Branzino).

Podczas gdy Luca siedzi w szkole, jego najlepszy przyjaciel Alberto rozkoszuje się nowym życiem w Portorosso pracując razem z Massimo – wielkiego, wytatuowanego, jednorękiego rybaka – którego chłopak uważa za najfajniejszego człowieka na ziemi. Bardzo stara się zaimponować swojemu mentorowi, jednak czasem łatwiej powiedzieć, niż zrobić…

“Ciao Alberto” już na Disney+

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono w całości takie produkcje jak: animowane “A gdyby…?”, “Gwiezdne wojny: Wizje”, czy aktorskie “Doogie Kamealoha, lekarka” oraz należący do MCU serial “Loki”. W listopadzie w ofercie platformy pojawiły się również: serial “Olaf przedstawia” oraz krótkometrażówki “Ciao Alberto” i “Simpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego”, na premierę oczekuje film “Nareszcie sam w domu”, a w planach wciąż oczekuje serial Marvela “Hawkeye” (24 listopada). W grudniu w serwisie zadebiutują się z kolei: animowany film “Dziennik Cwaniaczka” (3 grudnia) oraz serial “Księga Boby Fetta” (29 grudnia).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Dokładna polska data startu nie jest jeszcze znana, choć najnowsze oficjalne informacje wskazują lato 2022 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?