fbpx

“Czarna piękność”: obsada polskiego dubbingu

Czarna piękność obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

Dziś na platformie Disney+ zadebiutował nowy film oryginalny zatytułowany “Czarna piękność”. To jedna z wielu adaptacji klasycznej powieści z 1877 roku, której autorką była Anna Sewell, a która wydana została w Polsce pod tytułem “Czarny książę” (w oryginale koń był płci męskiej). Reżyserką, jak i autorką scenariusza została Ashley Avis, a w oryginalnej obsadzie pojawią się Mackenzie Foy (“Dziadek do orzechów i cztery królestwa”), Iain Glen (“Gra o Tron”) oraz Kate Winslet (“Titanic”), która użyczy głosu tytułowemu koniu.

Warto od razu zaznaczyć, że film zadebiutował na Disney+ już pod koniec listopada, jednak z powodu braku dostępu do platformy w Polsce, nasz dubbing nie został udostępniony od razu. Niedawno w serwisie pojawił się jednak polski zwiastun produkcji, zatem premiera dubbingu była tylko kwestią czasu. Już na jego podstawie mogliśmy stwierdzić, że w głównej roli usłyszymy Justynę Kowalską, która użyczyła głosu Foy we wspomnianym już filmie “Dziadek do orzechów i cztery królestwa” Disneya. Poniżej prezentujemy twórców i obsadę rodzimej wersji językowej.

Za opracowanie polskiego dubbingu odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem był Artur Kaczmarski, a dialogi napisała Hanna Malarowska. Nad realizacją nagrań oraz ich montażem pracował Sergio Pinilla, a głosów postaciom użyczyli: Gabriela Muskała (Piękność), Justyna Kowalska (Jo Green), Marek Kalita (John Manly), Michał Konarski (Henry Gordon), Szymon Kuśmider (Terry), Miłogost Reczek (Tom), Bartosz Bednarski (George Winthorp), Aleksandra Kowalicka (Georgina Winthorp), Anna Gajewska (Pani Winthorp), Przemysław Bluszcz (Pan Winthorp), Oskar Stencel (James Howard), Stefan Knothe (Pan York), Leszek Zduń (Jerry), Agata Góral (Żona Jerry’ego), Ignacy Szczerbiński (Syn Jerry’ego), Antonina Krylik (Dolly), Olga Cybińska (Anna), Jędrzej Iwanowski (Grant), Milena Staszuk (Jennifer), Aleksandra Radwan (Koleżanka Jennifer), Paulina Sacharczuk-Kajper (Weterynarz), Bartosz Obuchowicz (Handlarz końmi), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Bandzior), Janusz Zadura (Komentator), Konrad Żygadło (Stajenny) oraz Krzysztof Plewako-Szczerbiński (Pomocnik Toma).

Black Beauty to koń urodzony na wolności na Dzikim Zachodzie. Po latach zostaje jednak oddzielona od swojej rodziny i wywieziona do miejsca, w którym poznaje 17-letnią Jo Green. Pomiędzy koniem, a dziewczynką, zmagającą się ze śmiercią rodziców, tworzy się wspaniała więź, która pomaga obu wyleczyć zranione serca.

“Czarna piękność” już na platformie Disney+!

W ostatnim czasie z dubbingiem udostępniono również takie produkcje jak “LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda”, “Chmury”, “Linia obrony”, “Wróżka potrzebna od zaraz” oraz serial “Cudowny świat Mikiego”. W przyszłości na platformie pojawią się także pierwszy serial Kinowego Uniwersum Marvela, “WandaVision” (15 stycznia), familijny film “Flora i Ulysses” (19 lutego) oraz kolejna odcinkowa produkcja MCU, “Falcon i Zimowy Żołnierz” (19 marca).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?