fbpx

“Czarna piękność”: zwiastun nowego filmu oryginalnego Disney+

Czarna piękność zwiastun nowego filmu oryginalnego Disney+
Foto: Disney+

“Czarna piękność” to polski tytuł nowego filmu oryginalnego platformy Disney+, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Produkcja zadebiutowała w serwisie pod koniec listopada i do wczorajszego wieczora nie było o niej za dużo słychać. Wszystko oczywiście dlatego, że Disney+ nie funkcjonuje jeszcze w Polsce, a co za tym idzie język polski przy treściach oryginalnych pojawia się tam z opóźnieniem.

Dom Myszki Miki udostępnił wreszcie zwiastun “Czarnej piękności” w wersji z naszym dubbingiem, który prezentujemy poniżej. Data premiery samego filmu nie jest wciąż znana, jednak w ostatnim czasie Disney+ uzupełnia dużo produkcji z języka brazylijskiego, a premiera filmu w tym kraju ma nastąpić już jutro, 18 grudnia. Ze względu na pojawienie się zapowiedzi, możemy wnioskować, że w tym samym dniu pozycja pojawi się również z naszym dubbingiem.

“Czarna piękność” bazuje na powieści autorstwa Anny Sewell z 1877 roku, w Polsce wydanej pod tytułem “Czarny książę” (wówczas koń był płci męskiej). Reżyserką, jak i autorką scenariusza została Ashley Avis, a w oryginalnej obsadzie pojawią się Mackenzie Foy (“Dziadek do orzechów i cztery królestwa”), Iain Glen (“Gra o Tron”) oraz Kate Winslet (“Titanic”), która użyczy głosu tytułowemu koniu.

W zwiastunie natomiast głosów bohaterom użyczają: Justyna Kowalska, Marek Kalita, Michał Konarski, Oskar Stencel i Antonina Krylik. Warto zwrócić uwagę, że głos Mackenzie Foy został tu zachowany ze wspomnianego filmu “Dziadek do orzechów i cztery królestwa” Disneya i bardzo możliwe, że usłyszymy ją również w ostatecznej polskiej wersji.

Black Beauty to koń urodzony na wolności na Dzikim Zachodzie. Po latach zostaje jednak oddzielona od swojej rodziny i wywieziona do miejsca, w którym poznaje 17-letnią Jo Green. Pomiędzy koniem, a dziewczynką, zmagającą się ze śmiercią rodziców, tworzy się wspaniała więź, która pomaga obu wyleczyć zranione serca.

“Czarna piękność” wkrótce na platformie Disney+!

W kolejce premier Disney+ są wciąż filmy “Czarna piękność” oraz “Linia obrony”, których polskie zwiastuny są już dostępne w serwisie. W ostatnim czasie z dubbingiem udostępniono również takie produkcje jak “LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda”, “Chmury”, “Wróżka potrzebna od zaraz” oraz serial “Cudowny świat Mikiego”. W przyszłości na platformie pojawią się także nowa krótkometrażówka z serii Sparkshorts, “Burrow” (25 grudnia), pierwszy serial MCU “WandaVision” (15 stycznia), familijny film “Flora i Ulysses” (19 lutego), a w najbliższy piątek wyemitowany zostanie finał 2. sezonu serialu “The Mandalorian”.
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?