fbpx

“Czarna Wdowa”: finałowy zwiastun nowej produkcji Marvela

Czarna Wdowa finałowy zwiastun nowej produkcji Marvela
Foto: Disney

Długo przyszło nam czekać, ale teraz wiemy już na pewno! W lipcu do kin oraz na Disney+ na całym świecie ma wejść najnowsza produkcja Marvel Studios należąca do tzn. Kinowego Uniwersum Marvela. “Czarna Wdowa” przedstawi oczywiście solową przygodę Nataszy Romanow graną przez Scarlett Johansson, która jednocześnie rozpocznie 4. fazę superbohaterskich filmów. Produkcja boryka się naturalnie z problemami związanymi z pandemią, która w Ameryce nie pozwoliła na premierę zaplanowaną już od roku. Z tego też względu, podobnie jak wszystkie inne filmy MCU, została przesunięta, jednak wgląda na to, że sytuacja zaczyna się prostować.

Reżyserką produkcji została Cate Shortland, a w obsadzie poza Johansson pojawią się również: Florence Pugh (“Midsommar. W biały dzień”), David Harbour (“Stranger Things”), Rachel Weisz (“Oz: Wielki i potężny”), Ray Winstone (“Noe: Wybrany przez Boga”) oraz William Hurt, który powtórzy swoją rolę Thaddeusa Rossa z poprzedni filmów z uniwersum. W polskiej wersji zwiastuna wystąpili natomiast: Wiktoria Gorodeckaja, Elżbieta Nagel, Leszek Lichota, Ewa Konstancja Bułhak oraz Marian Opania. Biorąc pod uwagę, że do premiery pozostało niewiele czasu, bardzo możliwe, że jest to już finalna obsada. Szczegół poznamy, gdy “Czarna Wdowa” pojawi się na dużych ekranach.

Ścigana przez niebezpiecznego wojownika, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć, Natasza Romanow musi stawić czoła swoim demonom z przeszłości.

“Czarna Wdowa” w kinach i na Disney+ już 9 lipca!

“WandaVision” i “Falcon i Zimowy Żołnierz” zapoczątkowują 4. fazę Kinowego Uniwersum Marvela, wzbogaconą dodatkowo o oryginalne seriale platformy Disney+, mające ścisły związek z fabułą filmów kinowych. W kolejce oczekują również: “Loki”, “Hawkeye”, “Ms. Marvel”, “Moon Knight” oraz “She-Hulk”. Następnymi w kolejności filmami kinowymi będą natomiast: “Czarna Wdowa” (maj 2021), “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” (lipiec 2021), “Eternals” (listopad 2021), Spider-Man 3 (grudzień 2021), “Thor: Love and Thunder” (luty 2022), “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” (marzec 2022), “Czarna Pantera 2” (maj 2022) oraz “Kapitan Marvel 2” (lipiec 2022).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?