fbpx

“Diuna”: czy film obejrzymy z dubbingiem?

Diuna czy film obejrzymy z polskim dubbingiem
Foto: Warner Bros.

Trochę skandal, a trochę po prostu żałość, że Warner Bros. po raz kolejny chce odebrać widzom możliwość wyboru na jaką wersję filmu chcą wybrać się do kina. Mowa oczywiście o najbardziej oczekiwanym filmie tego roku, czyli “Diunie”. Nowa produkcja na podstawie powieści science fiction Franka Herberta zostanie wyreżyserowana przez Denis Villeneuve (“Blade Runner 2049”), a w obsadzie znajdą się same głośne nazwiska dzisiejszego Hollywood: Timothée Chalamet, Oscar Osaac, Zendaya, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Charlottle Rampling, czy David Dastmalchian.

“Diuna” wyjątkowo spełnia wszystkie kryteria, by otrzymać dubbing. Kategoria wiekowa jest dość niska (13+), fantastyczny świat, inna planeta, epicka historia – coś co dzisiaj dubbing w kinach dostaje ot tak – no chyba, że chodzi o Warner Bros. Z naszych informacji wynika, że polski oddział nie planuje wersji filmu z polskim dubbingiem. I zapewne tak właśnie jest. W przeciwnym razie już byśmy o nim wiedzieli, bo do premiery pozostał niecały miesiąc.

Zawód jest spory, bo mogliśmy w końcu normalnie obejrzeć tak gigantyczną produkcję, która nie jest Marvelem. Już jakiś czas temu przygotowaliśmy odcinek naszej serii “Przegląd głosów” poświęcony “Diunie”. Wynika z niego, że obsada – i to nie byle jaka! – pisze się sama. Niestety, bo w przygotowaniu jest także druga część, która tropem pierwszej pewnie też nie doczeka się nigdy dubbingu.

WarnerMedia to jedna z największych światowych korporacji mediowych łącząca w sobie takie marki jak: HBO, HBO MAX, Warner Bros., Cartoon Network & Boomerang, Adult Swim, czy DC Entertainment. Wśród najpopularniejszych tytułów należących do koncernu należy wymienić takie jak: “Kosmiczny mecz”, “Charlie i fabryka czekolady, “Złoty kompas”, “Pokémon Detektyw Pikachu”, “Godzilla II: Król potworów”, czy serię Harry Potter. WarnerMedia tworzy również filmy i seriale z działem bohaterów należący do Zwariowanych melodii (Królik Bugs, Kaczor Daffy, Prosiaczek Porky), wydawnictwa komiksów DC Comics (Batman, Superman, Wonder Woman) oraz wytwórni Hanna-Barbera (“Scooby-Doo”, “Tom i Jerry”, “Flintsonowie”, “Jetsonowie”, “Miś Yogi”, “Kocia ferajna”).

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?