fbpx

“Earth to Ned”: talk-show Disney+ z dubbingiem?

earth to ned talkshow disneyplus z dubbingiem

Disney opublikował dziś zwiastun swojej nowej produkcji, która ma zadebiutować na platformie Disney+ na początku września – oczywiście należy wziąć na tę datę poprawkę, bo serwis nie wystartował jeszcze w Polsce, dlatego ewentualny dubbing do niej może pojawić się później. “Earth to Ned” to serial stworzony przez Jim Henson Company, czyli wytwórnię odpowiedzialną za sukces “Muppetów”, w którym pojawią się zarówno kukiełki, jak i znani aktorzy i celebryci.

Co ciekawe, “Earth to Ned” nie będzie zwyczajnym serialem kukiełkowym, a talk-show. Tytułowy bohater Ned wraz z pozostałymi postaciami będą prowadzić swój własny program i przesłuchiwać przeróżnych gości. Wśród potwierdzonych znaleźli się m.in.: RuPaul, Joel McHale, Kristen Schaal, Raven-Symoné, Billy Dee Williams oraz Gina Carano. Specyficzna formuła produkcji zmusiła nas jednak do przeanalizowania różnych wariantów w odniesieniu do polskiej wersji językowej.

Wszystkie dotychczasowe produkcje fabularne otrzymały na platformie pełnoprawny dubbing. Z drugiej strony, produkcje dokumentalne posiadają jedynie lektora/wielolektora. Jak należy traktować “Earth to Ned”? Z jednej strony jest to talk-show, z drugiej – wyreżyserowana rozmowa kukiełki z gwiazdą. Co zrobi Disney? Opcje są trzy:
– Śladem “Muppetów”, zdubbingowana zostanie całość serialu – zarówno kukiełki, jak i ich goście. Większość z nich to np. aktorzy, którzy wystąpili wcześniej w jakiejś disnejowskiej produkcji i mają już swój polski głos.
– Disney postanowi zdubbingować postacie kukiełkowe, natomiast ich goście zostaną “zaczytani” przez lektora lub wielu lektorów.
– Najgorsza opcją jest oczywiście ta ostatnia, czyli “zaczytanie” serialu w całości. W tym przypadku ktoś naprawdę musiałby wykazać się brakiem wyobraźni i wolimy nawet o tym nie myśleć.

“Earth to Ned” na Disney+ zadebiutuje już 4 września!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?