fbpx

“Enola Holmes”: czy film otrzyma polski dubbing?

enola holmes czy film otrzyma polski dubbing

“Enola Holmes” to film wyprodukowany przez wytwórnię Warner Bros., który początkowo miał mieć swoją premierę w kinach, jednak ze względu na pandemię studio nawiązało współpracę z platformą Netflix i tam też produkcja ma zadebiutować już we wrześniu. Obraz jest adaptacją serii książek dla dzieci autorstwa Nancy Springer i skupia się na młodszej siostrze Sherlocka i Mycrofta Holmesów z najbardziej popularnej rodziny detektywów na świecie. Poniżej prezentujemy zwiastun w wersji z polskimi napisami. Czy “Enola Holmes” ma szanse otrzymać polski dubbing?

Reżyser Harry Bradbeer zebrał do projektu bardzo popularne brytyjskie nazwiska. W tytułowej roli wystąpi bowiem Millie Bobby Brown, która zasłynęła rolą Jedenastki w serialu “Stranger Things” (wciąż bez dubbingu), a w ubiegłym roku mogliśmy oglądać ją w superprodukcji “Godzilla II: Król potworów”, gdzie głosu użyczyła jej Weronika Humaj. Towarzyszyć jej będą: Henry Cavill (“Wiedźmin”, “Liga Sprawiedliwości”) jako Sherlock Holmes, Sam Claflin (“Łowca i Królowa lodu”) jako Mycroft Holmes, Helena Bonham Carter (seria Harry Potter) jako Eudoria Holmes, a także Fiona Shaw (seria Harry Potter), Frances de la Tour (“Alicja w Krainie Czarów”) oraz Burn Horman (“Pacifi Rim: Rebelia”). “Enoli Holmes” poświęciliśmy również odcinek naszego programu PRZEGLĄD GŁOSÓW, który możecie obejrzeć TUTAJ.

Sytuacja “Enoli Holmes” jest identyczna jak w przypadku filmu “Mowgli: Legenda dżungli” z 2018 roku: film stworzony został przez Warner Bros. pod premierę kinową, z której ostatecznie zrezygnowano, a produkcję odsprzedano platformie Netflix. Wówczas za opracowanie dubbingu do filmu odpowiadało studio SDI Media, a zaskoczeniem było zobaczyć, jak nowy dystrybutor promuje polską wersję krótkimi wywiadami z rodzimą obsadą: Zbigniewem Zamachowskim, Jerzym Stuhrem i Agnieszką Kunikowską (notabene główną obsadą animowanej serii “Shrek”). Podobnie jak “Mowgli”, “Enola” jest produkcją przeznaczoną dla młodszej widowni, choć coś dla siebie znajdą w niej również dorośli. Zwiastun pokazuje, że gdyby film miał zadebiutować w kinach z pewnością zostałby zdubbingowany. Jak w tej sytuacji postąpi Netflix? Okaże się, gdy serwis udostępni zapowiedź w polskiej wersji językowej.

16-letnia Enola to młodsza siostra Sherlocka Holmesa, światowej sławy brytyjskiego detektywa. Gdy dziewczyna odkrywa, że ich matka zniknęła, postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż i ją odnaleźć. By tego dokonać, musi jednak przechytrzyć swojego brata, a także rozwiązać tajemnicę młodego lorda.

“Enola Holmes” na platformie zadebiutuje 23 września!

Alone Loshme Stegodwudzie Gietrzeco Śniawrze 🕵️‍♀️🔍

Opublikowany przez Netflix Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?