fbpx

“Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja”: pierwszy zwiastun serialu animowanego z dubbingiem

Gwiezdne wojny Parszywa zgraja pierwszy zwiastun serial animowanego z dubbingiem
Foto: Disney+

4 maja, więc w Dzień Gwiezdnych wojen, zadebiutuje nowy serial animowany ze świata Gwiezdnych wojen zatytułowany “Star Wars: The Bad Batch”, czyli po polsku “Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja”. Produkcja podąża tropem eksperymentalnej grupy klonów, których poznaliśmy już w 7. sezonie “Wojen klonów”. Za sterami powraca Dave Filoni, a głosów głównym bohaterom w wersji oryginalnej użyczy Dee Bradley Baker. Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun animacji w wersji z polskim dubbingiem, który został dziś udostępniony na Disney+!

W przeciwieństwie do wersji oryginalnej, w polskim dubbingu każdemu z bohaterów należących do tytułowej grupy, głosu użycza inny aktor. Zapoczątkowano to już we wspomnianych wyżej Wojnach klonów i również z tamtej produkcji w Parszywej zgrai zachowano ich polskie głosy. W swoich rolach powracają: Adam Bauman (Hunter), Jakub Wieczorek (Wrecker), Wojciech Paszkowski (Crosshair), Waldemar Barwiński (Tech) i Jacek Król (Echo). Ponadto w swoich rolach z innych produkcji możemy ponownie usłyszeć Marka Barbasiewicza (Wielki Moff Tarkin ze “Star Wars: Rebelianci”), Agnieszkę Warchulską (Fennec Shand z “The Mandalorian”), Bartłomieja Magdziarza (młody Saw Garrera z wcześniejszych sezonów “Wojen klonów”), a w nowej roli debiutuje Karolina Bacia (Omega).

Elitarna grupa eksperymentalnych klonów zwana Parszywą zgrają musi odnaleźć się w ewoluującej po wojnie galaktyce. Bohaterowie znacząco różnią się od swoich braci z Armii Klonów – każdy z nich ma posiadać zupełnie unikalne umiejętności. Do drużyny należą Wrecker, Tech, Crosshair, Echo oraz ich przywódca Hunter.

“Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja” na platformie Disney+ zadebiutuje 4 maja!

Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?