fbpx

“Księga Boby Fetta”: znamy datę premiery nowego serialu ze świata Gwiezdnych wojen

Księga Boby Fetta znamy datę premiery nowego serialu ze świata Gwiezdnych wojen
Foto: Disney+

Wczoraj wieczorem Disney opublikował plakat jednego z najbardziej oczekiwanych seriali tej zimy, jednocześnie oficjalnie informując o jego dacie premiery. “Księga Boby Fetta” to spin-off serialu “The Mandalorian”, który przybliży przygody tytułowego Boby Fetta oraz jego towarzyszki, Fennec Shand. Choć wiele szczegółów na temat produkcji nie jest wciąż znanych, ma się w niej pojawić wielu nowych, jak i starych postaci z uniwersum Gwiezdnych wojen. Poniżej przypominamy scenę po napisach z finału 2. sezonu “The Mandalorian”, która zapowiada nowy serial.

Producentami serialu ponownie odpowiedzialni będą między innymi: Jon Favreau (showrunner “The Mandalorian”), Dave Filoni (scenarzysta wielu animacji ze świata Gwiezdnych wojen), a także reżyser Robert Rodriguez (“Alita: Battle Angel”). W swoich rolach powracają oczywiście Temuera Morrison jako Boba Fett, który pierwszy raz wystąpił w roli w II epizodzie filmowej serii, “Ataku klonów” oraz Ming-Na Wen (“The Mandalorian”, “Agenci T.A.R.C.Z.Y.) jako Fennec Shand.

Liczba odcinków “Księgi Boby Fetta” jest na ten moment nieznana. Wiemy natomiast, że produkcja zadebiutuje na platformie Disney+ 29 grudnia, a jej kolejne odcinki będą się pojawiały co środę. Analogicznie do oryginalnej obsady, do swoich ról w polskim dubbingu powinni powrócić Wojciech Paszkowski i Agnieszka Warchulska. Biorąc pod uwagę, że Disney+ oficjalnie pojawi się w Polsce dopiero w wakacje przyszłego roku, nie wiadomo czy odcinki “Księgi Boby Fetta” z naszym dubbingiem będą pojawiały się regularnie (jak inne produkcje ze świata Gwiezdnych wojen), czy z opóźnieniem (jak seriale Kinowego Uniwersum Marvela).

“Księga Boby Fetta” na platformie Disney+ zadebiutuje 29 grudnia!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono takie produkcje jak: serial “A gdyby…?”, nowe odcinki “Dziennik przyszłej pani prezydent”, “Doogie Kamealoha, lekarka”, “SparkShorts”, “Gwiezdne wojny: Wizje” oraz film krótkometrażowy “Dobry, Bart i Loki”. Na swoją polską premierę wciąż oczekuje serial “Loki” należący do Kinowego Uniwersum Marvela, a w listopadzie w ofercie platformy pojawią się również: film “Home Sweet Home Alone” (12 listopada), serial “Hawkeye” (24 listopada) oraz krótkometrażówki “Olaf Presents” (12 listopada), “Ciao Alberto” (12 listopada) i niezatytułowany wciąż short ze świata Simpsonów (12 listopada).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Dokładna polska data startu nie jest jeszcze znana, choć najnowsze oficjalne informacje wskazują lato 2022 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?