fbpx

“Luca”: nowy film Disneya od wytwórni Pixar

luca nowy film disneya od wytwórni pixar

Przed weekendem Disney ogłosił tytuł swojej kolejnej animowanej produkcji tworzonej razem ze studiem Pixar. Po tegorocznych “Naprzód” oraz nadchodzącym “Co w duszy gra”, w czerwcu przyszłego roku do kin wejdzie “Luca”. Reżyserem animacji jest Enrico Casarosa, laureat Oscara za krótkometrażowy film “La Luna”, emitowany w kinach przed produkcją “Merida Waleczna” w 2011 roku. Na chwilę obecną nie zostali ujawnieni żadni członkowie oryginalnej obsady. Pierwszy zwiastun powinien zadebiutować w sieci na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021.

Luca tytułowy bohater filmu. Chłopiec mieszka w nadmorskim włoskim miasteczku, gdzie upajając się gorącym latem, poznaje przyjaciela. Nie wie jednak, że skrywa on wielką tajemnicę – w rzeczywistości jest morskim potworem mieszkającym w głębinach. Reżyser, pytany o film, odpowiada, że to dla niego bardzo osobista historia – nie tylko dlatego, że sam dorastał w takim nadmorskim miasteczku, ale przede wszystkim dlatego, że obraz jest celebracją przyjaźni. Niezwykłe lato ma wiązać się ze zmianami dla głównego bohatera oraz wprowadzić go w dorosłe życie.

Internauci porównują produkcję do “Tamte dni, tamte noce” – Oscarowego melodramatu, którego akcja również osadzone była we włoskim miasteczku, a w którym wystąpili Timothée Chalamet i Armie Hammer. Głównym wątkiem filmu był rodzący się romans między dwójką głównych bohaterów, co nie byłoby niczym dziwnym w przypadku animacji wytwórni Pixar. Od dawna bowiem przemycają oni wątki związane ze społecznością LGBTQ+ w swoich filmach. Mamy jedynie nadzieję, że tym razem dubbing do animacji nie posłuży za swego rodzaju cenzura, jak to miało miejsce przy “Naprzód”.

“Luca” w kinach od 18 czerwca 2021!

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?