fbpx

“Nareszcie sam w domu”: obsada polskiego dubbingu

Nareszcie sam w domu obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

W weekend na platformie Disney+ zadebiutował nowy familijny film “Nareszcie sam w domu”. To już piąta odsłona serii, którą zapoczątkowały kultowe “Kevin sam w domu” i “Kevin sam w Nowym Jorku” w latach 90. Reżyserem tej świątecznej komedii familijnej jest Dan Mazer, a w głównych rolach występują: Archie Yates (“Jojo Rabbit”), Ellie Kemper (“LEGO Batman: Film”), Rob Delaney (“Deadpool 2”, “Tom i Jerry”), Kenan Thompson (“Clifford. Wielki czerwony pies”), czy Devin Ratray, który powtórzy swoją rolę Buzza McCallistera z oryginalnej serii. Warto dodać, że pierwotnie w produkcji miał gościnnie wystąpić sam Macaulay Culkin, czyli tytułowy Kevin, jednak ostatecznie do tego nie doszło.

Za opracowanie polskiego dubbingu do filmu odpowiedzialne było studio Iyuno•SDI Group. Reżyserką była Agnieszka Zwolińska, dialogi napisał Adrian Wajer, a nad realizacją pracowała Elżbieta Pruśniewska. Produkcją kierowała Marta Gałęzka, a nadzór nad nagraniami sprawowali Beata Jankowska i Filip Bramowicz. Głosów postaciom użyczyli: Jolanta Fraszyńska (Pam McKenzie), Marcin Perchuć (Jeff McKenzie), Antoni Chrościcki (Max Mercer), Aneta Todorczuk (Carol Mercer), Szymon Roszak (Gavin Washington), Paweł Kubat (Hunter McKenzie), Bartłomiej Kasprzykowski (Blake Mercer), Paulina Grochowska (Mei McKenzie) i inni.

“Nareszcie sam w domu” już na Disney+!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono w całości takie produkcje jak: animowane “A gdyby…?”, “Gwiezdne wojny: Wizje”, czy aktorskie “Doogie Kamealoha, lekarka” oraz należący do MCU serial “Loki”. W listopadzie w ofercie platformy pojawiły się również: serial “Olaf przedstawia” oraz krótkometrażówki “Ciao Alberto” i “Simpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego” oraz film “Nareszcie sam w domu”, a na swoją premierę wciąż oczekuje serial Marvela “Hawkeye”. W grudniu w serwisie zadebiutuje jeszcze serial “Księga Boby Fetta” (29 grudnia).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Dokładna polska data startu nie jest jeszcze znana, choć najnowsze oficjalne informacje wskazują lato 2022 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?