fbpx

Nie żyje Krzysztof Zakrzewski

Nie żyje Krzysztof Zakrzewski

W wieku 72 lat, po długiej walce, zmarł Krzysztof Zakrzewski, aktor oraz członek Zarządu Sekcji Dubbingu ZASP. Informację o śmierci artysty przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Krzysztof Zakrzewski urodził się 4 lutego 1949 roku w Koninie. W 1972 roku ukończył Szkołę Filmową w Łodzi i w tym samym roku zadebiutował na deskach teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W kolejnych latach występował także w innych teatrach: Ziemi Opolskiej w Opolu (1973-1975) oraz warszawskich: Nowym (1975-1982), Atteneum (1982-1983), Komedii (1983-1990) i Północnym (1990-1992).

W filmie i telewizji występował sporadycznie w mniejszych rolach. Najbardziej kojarzony był jednak ze swojego głosu, a na przestrzeni lat zagrał w dubbingu niezliczoną liczbę ról. Brał udział w nagraniach do takich seriali jak: “Mroczne przygody Billy’ego i Mandy”, “Teletubisie”, “Przyjaciele”, “Przygody Olivera Twista”, “Wojownicze Żółwie Ninja”, “Klub Winx”, czy “Transformerzy: Wojna o Energon”, a także filmów: “Wszyscy moi bliscy”, “Złap mnie, jeśli potrafisz”, “Góra Czarownic”, “Gwiezdne jaja”, “Droga do El Dorado”, “Mustang z Dzikiej Doliny” i “Gdzie jest Nemo?”.

Rodzinie i najbliższym aktora składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?