fbpx

“Olaf przedstawia”: obsada polskiego dubbingu

Olaf przedstawia obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

Z okazji Dnia Disneya na platformie Disney+ zadebiutował dziś serial krótkometrażowy “Olaf przedstawia” powiązany oczywiście z hitową serią filmową Kraina lodu. W każdym z pięciu odcinków uwielbiany przez miliony widzów bałwanek Olaf streszcza najpopularniejsze produkcje Domu Myszki Miki takie jak: “Król lew”, “Mała syrenka”, “Zaplątani”, “Aladyn”, czy “Vaiana – skarb oceanu”. Poniżej prezentujemy twórców i obsadę polskiej wersji językowej!

Za opracowanie dubbingu odpowiedzialne było studio Iyuno-SDI Group. Reżyserem, podobnie jak w przypadku filmów, był Wojciech Paszkowski, a dialogi napisał Jan Wecsile. W tytułowej roli powraca oczywiście Czesław Mozil, któremu w odcinkach towarzyszy Jakub Szydłowski jako Puszek. Przypomnijmy, że w obsadzie serii Kraina lodu znaleźli się także: Lidia Sadowa, Katarzyna Łaska, Anna Cieślak, Magdalena Wasylik i Paweł Ciołkosz, którzy nie pojawiają się w serialu.

“Olaf przedstawia” już na platformie Disney+!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono w całości takie produkcje jak: animowane “A gdyby…?”, “Gwiezdne wojny: Wizje”, czy aktorskie “Doogie Kamealoha, lekarka” oraz należący do MCU serial “Loki”. W listopadzie w ofercie platformy pojawiły się również: serial “Olaf przedstawia” oraz krótkometrażówki “Ciao Alberto” i “Simpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego”, na premierę oczekuje film “Nareszcie sam w domu”, a w planach wciąż oczekuje serial Marvela “Hawkeye” (24 listopada). W grudniu w serwisie zadebiutują się z kolei: animowany film “Dziennik Cwaniaczka” (3 grudnia) oraz serial “Księga Boby Fetta” (29 grudnia).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Dokładna polska data startu nie jest jeszcze znana, choć najnowsze oficjalne informacje wskazują lato 2022 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?