fbpx

“Potworna robota”: obsada polskiego dubbingu

Potworna robota obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

W ubiegłym tygodniu na platformie Disney+ zadebiutował nowy serial animowany “Potworna robota”, należący do świata filmów “Potwory i spółka” oraz “Uniwersytet potworny” stworzonych przez wytwórnię Disney i Pixar. W produkcji powrócą znani znam już bohaterowie, jak i zupełnie nowi, którzy staną na pierwszym planie. Podczas premiery serwis udostępnił aż dwa z dziesięciu odcinków, jednak żaden z nich nie posiadał dubbingu.

Dziś jednak, kolejny czyli trzeci już odcinek, pojawił się w polskiej wersji językowej, dlatego poniżej prezentujemy jej twórców i obsadę. Sytuacja jest podobna do kilku innych seriali Disney+, między innymi “Cudowny świat Mikiego”, na którego pierwsze dwa odcinki przyszło nam czekać bardzo długo. Miejmy nadzieję, że Disney szybko uzupełni braki.
AKTUALIZACJA: w piątkowy wieczór na Disney+ zadebiutowały również zaległe dwa pierwsze odcinki, poniższa lista jest o nie uaktualniona.

Rodzima wersja językowa została stworzona w SDI Media. Jej reżyserem był Łukasz Lewandowski, dialogi napisała Hanna Malarowska. Głosów bohaterom użyczyli: Ignacy Liss (Taylor Rożek), Karolina Bacia (Val Malutka), Bartłomiej Nowosielski (Fritz), Przemysław Wyszyński (Duncan), Monika Obara (Cutter), Wojciech Paszkowski (Mike Wazowski), Paweł Sanakiewicz (Sulley), Miriam Aleksandrowicz (Roze / Roz), Małgorzata Kożuchowska (Celinka) i Agnieszka Kunikowska (Pani Flint).

W pozostałych rolach wystąpili: Marta Dylewska-Kocięcka (Carla), Jarosław Boberek (Fąflak), Artur Kaczmarski (Iglak), Tomasz Borkowski (Pan Crummyham), Szymon Kuśmider (Profesor Knecht), Adam Bauman (Ślimson), Janusz Wituch (Ted Piącha), Monika Dryl (Pani Rożek), Mirosław Zbrojewicz (Bob Ohydny), Marcin Franc (Flegma), Michał Klawiter (Ojciec), Agnieszka Matysiak (Maria), Karolina Piwosz (Matka), Jakub Wieczorek (Shock Monster Fan) i inni.

Tylor Rożek rozpoczyna naukę na Uniwersytecie potwornym by zdobyć pracę swoich marzeń i zostać Straszakiem. Na miejscu dowiaduje się jednak, że zamiast straszyć, będzie uczył się… śmieszyć.

“Potworna robota” już na platformie Disney+!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono takie produkcje jak: seriale “Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja”, “WandaVision”, “Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta”, “Falcon i Zimowy Żołnierz” oraz nowe odcinki “High School Musical: Serial”. Na swoją polską premierę wciąż oczekuje serial “Loki” należący do Kinowego Uniwersum Marvela, a w najbliższym czasie na platformie pojawią się także nowe seriale: “Turner i Hooch” (21 lipca) oraz “Chip i Dale” (28 lipca).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?