fbpx

PRZEGLĄD GŁOSÓW #6 Free Guy

Created with GIMP
Foto: Disney

W poniedziałek światło dzienne ujrzał nowy zwiastun filmu “Free Guy”, zwariowana komedia science fiction stworzona przez 20th Century Studios i dystrybuowana w Polsce przez Disneya. Jej reżyserem jest Shawna Levy, a w tytułowej roli występuje Ryan Reynolds, czyli gwiazda serii o Deadpoolu. Jednocześnie z publikacją zwiastuna dowiedzieliśmy się też oficjalnie, że film otrzyma polski dubbingu. Choć niewielka część obsady mówiła już w naszym języku, poza Reynoldsem zobaczymy także Taikę Waititi (“Thor: Ragnarok”), Jodie Comer (“Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie), czy Joe Keery’ego (“Stranger Things”). Na tę okoliczność prezentujemy Wam PRZEGLĄD GŁOSÓW do filmu “Free Guy”.

Wielokrotnie już dubbingowany Ryan Reynolds to przede wszystkim Deadpool. Choć pierwsza część filmu nie doczekała się polskiej wersji, tę otrzymała jego kontynuacja, “Deadpool 2“, w której głosu postaci użyczył Michał Zieliński. Niedługo po Deadpoolu, Reynolds użyczył głosu tytułowej postaci w filmie Warner Bros. “Pokemon: Detektyw Pikachu“. Tam polskim głosem bohatera został Maciej Stuhr – UWAGA! Klip zawiera spoilery z końcówki filmu. Reynolds użyczył głosu w oryginalnej wersji językowej dwóch filmów animowanych wytwórni DreamWorks. Pierwszym z nich był “Turbo“, w którym aktora zdubbingował Antoni Pawlicki. Drugą animacją byli natomiast “Krudowie“. Wówczas Amerykanin wcielił się w postać Gaja, któremu głosu użyczył Lesław Żurek. Przypomnimy jeszcze dwa zwiastuny filmu “Deadpool 2“, w których głosami tytułowego pyskatego najemnika zostali odpowiednio Kacper Kuszewski i Tomasz Borkowski. Zapowiedzi możecie obejrzeć poniżej.

Taika Waititi to przede wszystkim reżyser odpowiedzialny za takie filmy jak “Thor: Ragnarok” i nominowany do Oscara “Jojo Rabbit”. W obu obrazach zagrał również ważne role, jednak tylko pierwsza z wymienionych pozycji otrzymała dubbingu. W “Thor: Ragnarok” Waititiemu głosu użyczył Michał Żurawski.

Twórca związał się również z disneyjowskim uniwersum Gwiezdnych wojen. Wystąpił bowiem pod warstwą animacji komputerowej jako robot IG-11 w serialu Disney+ “The Mandalorian“. Jego polskim głosem został wtedy Waldemar Barwiński.

Waititi użyczył także swojego głosu jednej z postaci w serialu animowanym “Rick i Morty“, gdzie przemówił głosem Kamila Kuli.

Najmniej miała dotychczas do powiedzenia po polsku Jodie Comer. Aktorkę mogliśmy oglądać w niewielkiej acz głośnej roli w filmie “Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie“. Jej polskim głosem została Vanessa Aleksander. UWAGA – spoilery z filmu!

Utkarsh Ambudkar zaliczył tylko jedną aktorską produkcję, w której przyszło mu mówić w naszym języku. Gościnnie pojawił się w kilku odcinkach serialu “Muppety” z 2015 roku, będącego kontynuacją filmowej serii. Zdubbingowany został tam przez Krzysztofa Szczepaniaka.

Ambudkar użyczył też swojego głosu w animowanym serialu Netfliksa dla dzieci, “Dzieciaki z Harvey Street“. Przypadła mu tam rola jednego z głównych bohaterów Fredzia, a co najciekawsze tam również przemówił głosem Krzysztofa Szczepaniaka.

Choć wielu może martwić się o dubbing do filmu “Free Guy” uspokajamy – nad polską wersją czuwa sam Disney, który nie zawodzi aż tak często jak wielu innych dystrybutorów. Wierzymy, że twórcom uda się zachować najlepsze głosy amerykańskich aktorów lub znaleźć dla nich jeszcze lepsze, nowe. Jakkolwiek by to nie wyglądało, najważniejsze że dubbing jest już oficjalnie potwierdzony.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?