fbpx

“Przeznaczenie: Saga Winx”: drugi zwiastun serialu z polskim dubbingiem

Przeznaczenie Saga Winx drugi zwiastun serialu z polskim dubbingiem
Foto: Netflix

Platforma Netflix opublikowała dziś zupełnie nowy zwiastun swojej piątkowej premiery “Przeznaczenie: Saga Winx” w wersji z polskim dubbingiem. 6-odcinkowa produkcja została stworzona w oparciu o popularną w Polsce włoską kreskówkę “Klub Winx”, emitowaną między innymi na kanałach ZigZap, teleTOON+, czy Nickelodeon. Jej aktorska wersja będzie bardziej dojrzała, w czym można ją porównać chociażby do zakończonego ostatnio serialu “Chilling Adventures of Sabrina”. Drugi zwiastun “Przeznaczenie: Saga Winx” z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej!

Twórcą aktorskiej wersji serialu jest Brian Young, showrunner “Pamiętników wampirów”. W oryginalnej obsadzie znaleźli się natomiast: Abigail Cowen znana z serialu “Chilling Adventures Of Sabrina” jako Bloom, Hannah van der Westhuysen jako Stella, Elisha Applebaum jako Musa, Precious Mustapha jako Aisha, Eliot Salt jako Terra, Danny Griffin jako Sky, Freddie Thorp jako Riven, Jacob Dudman jako Sam i Theo Graham jako Dane. W polskiej wersji zwiastuna głosów użyczyli: Marta Czarkowska (Bloom), Damian Kulec (Sky), Zuzanna Galia (Stella), Justyna Kowalska (Beatrix), Modest Ruciński (Silva), Maciej Falana (Dane), Marta Markowicz-Dziarkowska (Aisha), Lidia Sadowa (Terra) i Anna Wodzyńska (Vanessa).

Należy pamiętać, że “Przeznaczenie: Saga Winx” jest mroczniejszą adaptacją historii znanej z kreskówki, a nie jej aktorskim odzwierciedleniem, dlatego nie wszystkie wątki i postacie znajdą tu swoje miejsce. Jednym z lepszych na to przykładów jest choćby nieobecność jednej z wróżek “podstawowego składu” Winx, Tecny, czy zmiana postaci Flory na Terrę, która będzie jednak zupełnie nową postacią w serii. Porównując tę wersję historii do wspomnianej wyżej “Sabriny”, możemy też przypuszczać, że za realizację dubbingu może być odpowiedzialne studio IYUNO Media Group. Warto też zauważyć, że większość głównej obsady – czyli nie tylko Marta Czarkowska – została zachowana z animacji.

Opowieść o dorastaniu pięciu wróżek uczęszczających do Alfei — szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy. Na co dzień zmagają się też z wyzwaniami, jakie niosą miłość i zazdrość, oraz z… potworami, które zagrażają ich życiu.

“Przeznaczenie: Saga Winx” na platformie Netflix zadebiutuje 22 stycznia!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępniony został dubbing do nowych sezonów seriali “Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”, “Chilling Adventures od Sabrina”, “Archer”, “Kroniki Idhunu”, “Rozczarowani”, “Carmen Sandiego” oraz filmy “Będziemy bohaterami” i “Dwóch ojców”. Jeszcze w styczniu w serwisie zadebiutują także nowy sezon serialu animowanego “Park Jurajski: Obóz kredowy” (22 stycznia) oraz film “‘Ohana: Najcenniejszy skarb” (29 stycznia).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?