fbpx

“Róża Bombaju”: obsada polskiego dubbingu

Róża Bombaju obsada polskiego dubbingu
Foto: Netflix

Na platformie Netflix zadebiutował dziś nowy film animowany zatytułowany “Róża Bombaju”. Wyjątkowo jednak, jest to indyjski romans z kategorią wiekową od lat 13, a co za tym idzie, dość niespodziewany kandydat do dubbingu jak na Netfliksa. Ta sentymentalna produkcja wyreżyserowana przez Gitanjaliego Rao, nad której stworzeniem przez 18 miesięcy pracowało aż 60 artystów, malując każdą klatkę animacji jedną po drugiej. Film zadebiutował również na ubiegłorocznych festiwalach filmowych w Venice i Toronto, a poniżej prezentujemy obsadę i twórców jego dubbingu.

Za opracowanie polskiej wersji językowej odpowiedzialne było studio VSI Warsaw. Reżyserką oraz autorką dialogów była Małgorzata Lalowska, ich montażu dokonał Kacper Czech, a produkcją kierowała Aleksandra Nowosad. Głosów postaciom użyczyli: Julia Kołakowska-Bytner (Kamala), Paweł Ciołkosz (Salim), Krzysztof Szczepaniak (Mike), Pola Piłat (Tara) oraz Tomasz Kozłowicz, Janusz Wituch, Cezary Kwieciński, Hanna Kinder-Kiss, Katarzyna Tatarak, Marek Ciunel, Karolina Bacia, Joanna Pach-Żbikowska, Anna Apostolakis, Damian Kulec i Magdalena Herman-Urbańska.

Młoda tancerka, która z małżeństwa ze starszym mężczyzną uciekła na ulice Mumbaju, musi wybierać między troską o rodzinę a miłością do chłopaka, który stracił rodziców w rozruchach. To trzy opowieści o trudnej miłości: miłości hinduskiej dziewczyny i muzułmańskiego chłopca, miłości dwóch kobiet i miłości całego miasta do gwiazd Bollywood.

“Róża Bombaju” już na platformie Netflix!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępnione zostały nowe produkcje z polskim dubbingiem: seriale “Przeznaczenie: Saga Winx”, “Kid Cosmic”, “Kajko i Kokosz”, “Miasto duchów” i film “Podróż Xico”. W marcu na platformie pojawią się także nowe odcinki kreskówki “Paradise PD” (12 marca) oraz nowe seriale jak: “Na tafli marzeń” (15 marca), “Gofcia i Mochi” (16 marca) i filmy “Dzień na tak” (12 marca), “Tajna Agencja Kontroli Magii” (25 marca), “Tydzień z życia” (26 marca) i “Thunder Force” (9 kwietnia).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?