fbpx

“Smok życzeń”: zwiastun filmu animowanego

Smok życzeń pierwszy zwiastun filmu animowanego
Foto: Netflix / Sony

Na platformie Netflix zadebiutował zwiastun nowego filmu “Smok życzeń”, który w wersji z dubbingiem prezentujemy poniżej. Animacja została stworzona przez Sony Pictures Animation z zamiarem wypuszczenia jej do kin, jednak ostatecznie prawa do tego tytułu (oraz kilku innych) postanowiono sprzedać serwisowi stremingowego. To kolejna produkcja, która przenosi widzów na tereny krajów azjatyckich oraz zagłębia się w ich kulturę. W ostatnim czasie podobną rolę odegrały takie tytuły jak “O Yeti!”, “Mulan”, “Wyprawa na Księżyc”, “Raya i ostatni smok”, czy nadchodząca superprodukcja Marvela “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”.

Jedną z charakterystycznych cech tych wszystkich filmów była obsada niemal w całości składająca się z aktorów pochodzenia azjatyckiego. W wersji oryginalnej głosów postaciom użyczają: John Cho (“Star Trek”), Jimmy Wong (“Mulan”), Natasha Liu Bordizzo (“The Society”), Constance Wu (“LEGO Ninjago: Film”), Will Yun Lee (“Rampage: Dzika furia”), Bobby Lee (“Big Time Rush”) oraz Jimmy O. Yang (“Dolina Krzemowa”). W polskiej wersji zwiastuna wystąpili natomiast: Marcin Franc jako Din, Modest Ruciński jako Long oraz Lidia Sadowa, Andrzej Chudy i Przemysław Stippa. Aktorów najpewniej usłyszymy w ostatecznej wersji dubbingu.

Din, uczeń z klasy robotniczej, który ma wielkie marzenia, ale skromne fundusze, oraz Long, cyniczny, ale wszechmocny smok, który spełnia życzenia, wyruszają przez współczesny Szanghaj w poszukiwaniu dawno zaginionej przyjaciółki Dina z dzieciństwa, Liny. W czasie tej podróży muszą zdecydować co jest dla nich tak naprawdę ważne.

“Smok życzeń” na platformie Netflix zadebiutuje 11 czerwca!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępnione zostały nowe produkcje z polskim dubbingiem: filmy “Thunder Force”, “Arlo – chłopiec-aligator”, “Mitchellowie kontra maszyny”, “W rytmie dżungli: Film” oraz nowe odcinki seriali “Zjazd rodzinny”, “Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”, “Izzy w świecie koali”, “Śmieciarka”, “Castlevania” oraz “Park Jurajski: Obóz kredowy”. W czerwcu na platformie zadebiutuje także filmy “Skater Girl” (11 czerwca) i “Ameryka: Film” (30 czerwca) oraz nowe odcinki seriali “The A List” (25 czerwca) i “Super Gwiazdka” (29 czerwca).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w 2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?