fbpx

“Szalone przygody Asa”: obsada polskiego dubbingu

Szalone przygody Asa obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

Na platformie Disney+ zadebiutował już nowy serial animowany “Szalone przygody Asa”. To kontynuacja jednego z najlepszych filmów animowanych w historii, czyli “Odlotu”, stworzonego przez wytwórnię Pixar i nagradzanego najważniejszymi statuetkami. “Szalone przygody Asa” to pięć krótkich odcinków, w których tytułowy pies As poznaje najróżniejsze dziwy tego świata. W oryginalnej obsadzie powracają Bob Peterson i Ed Asner (zmarły zaledwie tydzień temu), a poniżej prezentujemy twórców i obsadę polskiego dubbingu.

Za opracowanie polskiej wersji językowej serialu odpowiedzialne było studio Iyuno•SDI Group. Reżyserem był Wojciech Paszkowski, również reżyser filmu pełnometrażowego, a dialogi napisał Jakub Kowalczyk. Głosów głównym bohaterom użyczają: Cezary Pazura (As), Stanisław Brejdygant (Carl Fredricksen), Kornel Lesner (Russell) oraz Klementyna Umer, Julia Kołakowska-Bytner, Kacper Cybiński i Wojciech Paszkowski.

Przypomnijmy, że w “Odlocie” rolę Carla Fredricksena powierzono Wojciechowi Siemionowi, który zmarł kilka miesięcy po premierze filmu. Z tego też powodu konieczne było znalezienie nowego głosu dla postaci, którym okazał się być Stanisław Brejdygant. Jednocześnie rola małego Russella musiała zostać przekazana innemu, młodszemu aktorowi (również w wersji oryginalnej), jako że Kacper Cybiński był już do niej zbyt dojrzały. Co jednak ważne, pojawił się on w polskiej obsadzie i wciela się w inną rolę – podobnie postąpiono w wersji anglojęzycznej.

“Szalone przygody Asa” już na platformie Disney+!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono takie produkcje jak: serial “A gdyby…?”, nowe odcinki “High School Musical: Serial”, “Dziennik przyszłej pani prezydent” oraz film krótkometrażowy “Dobry, Bart i Loki”. Na swoją polską premierę wciąż oczekuje serial “Loki” należący do Kinowego Uniwersum Marvela, a w najbliższym czasie na platformie pojawią się także nowe seriale: “Doogie Kamealoha, lekarka” (8 września), “Gwiezdne wojny: Wizje” (22 września), czy “Hawkeye” (24 listopada).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Dokładna polska data startu nie jest jeszcze znana, choć najnowsze oficjalne informacje wskazując lat 2022 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?