fbpx

“The Mandalorian”: odcinek 10 – omówienie

The Mandalorian odcinek 10 omówienie

Ostatni piątek przyniósł nam kolejny nowy odcinek serialu “The Mandalorian” zatytułowany “Pasażerka”. Tym razem jego reżyserem został Peyton Reed, odpowiedzialny za obie części marvelowskiego “Ant-Mana”, a w głównej roli powraca Pedro Pascal dubbingowany u nas przez Grzegorza Małeckiego. Teraz pozostaje nam pokrótce omówić dubbing nowego epizodu – uwaga na spoilery!

Mandalorianin Din Djarin oraz jego mały towarzysz, ochrzczony przez rzesze internetowych fanów mianem Baby Yody, poszukują jednocześnie innych mandaloriańskich łowców, jak i rodzinnej planety pomarszczonego malucha. Nowe informacje w tej sprawie posiada Pelli Motto, właścicielka hangaru naprawczego na Tatooine, którą poznaliśmy już w pierwszym sezonie, a która powróciła do roli już w poprzednim odcinku z głosem cudownej Izabeli Dąbrowskiej. Nowe dane na temat pobytu pozostałych Mandalorian okazuje się mieć kosmitka przypominająca żabę. W zamian za informacje Mandalorianin zobowiązuje się przetransportować ją, wraz z jej skrzekiem, na planetę, na której czeka na nią jej mąż. Łowca nie może jednak podróżować z użyciem napędu nadświetlnego, bo grozi to uszkodzeniem zarodków, które są jedynym gwarantem na przedłużenie istnienia ich rasy. Nie przeszkadza to oczywiście Baby Yodzie zjeść paru z nich w trakcie podróży.

Choć sama żabia pani nie potrafi komunikować się językiem używanym przez większość bohaterów, do przekazania swojego zdania używa jednego z droidów mieszczących się na statku Mando. Robotem tym jest Zero, którego poznaliśmy już w 6. odcinku pierwszego sezonu. Choć pojawia się dosłownie na krótką chwilę, jest to zwinnie wykombinowany przez twórców powrót. Przypomnijmy, że w wersji oryginalnej w postać wciela się Richard Ayoade, którego możemy kojarzyć z użyczania głosu w takich produkcjach jak “Pudłaki”, “LEGO przygoda 2”, “Jabłko i Szczypior”, a już wkrótce również “Co w duszy gra”. W polskim dubbingu postać udźwiękowiona została ponownie przez Łukasza Lewandowskiego.

Warto również odnotować pojawienie się w odcinku kapitana Korpusu Lotniczego Nowej Republiki, Carsona Teva. W tę rolę wcielił się Paul Sun-Hyung Lee (“Abby Hatcher”), a jego polskim głosem został Przemysław Bluszcz. Zbyt dużo postaci w odcinku nie widzieliśmy, jednak w trakcie seansu można odnieść wrażenie, że to nie ostatnie nasze spotkanie z Carsonem. Bardzo możliwe, że podobnie jak Cobb Vanth z poprzedniego epizodu, ten bohater również pojawi się jeszcze by pomóc Mandalorianowi w jednej z nadchodzących misji.

Odcinek dość kameralny i bez względnych nowości. Przypominamy jednak, że w kolejnych pojawią się bardzo oczekiwane postacie, grane przez popularnych aktorów, w tym miedzy innymi Rosario Dawson jako Ashoka Tano, Katee Sackhoff jako Bo-Katan Kryze, Temuera Morrison jako Boba Fetta oraz znani już z poprzedniego sezonu: Gina Carano jako Cara Dune (polski głos: Martyna Trawczyńska-Szymańska), Carl Weathers jako Greef Karga (polski głos: Piotr Bąk) oraz Giancarlo Esposito jako Moff Gideon (polski głos: Marek Kalita).

“The Mandalorian” z nowymi odcinkami powraca na Disney+ w piątki o godzinie 9:00 czasu polskiego.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?