fbpx

“The Seven Deadly Sins”: zwiastun 5. sezonu anime z polskim dubbingiem

The Seven Deadly Sins zwiastun 5 sezonu anime z polskim dubbingiem
Foto: Netflix

Postaw się, a zastaw się. Choć kolejny nadchodzący sezon anime “The Seven Deadly Sins” doczekał się zwiastuna z dubbingiem, choć żadna z pozostałych czterech serii wciąż nie ma swojej polskiej wersji językowej udostępnionej w naszym kraju. “Sąd Smoka” to podtytuł piątego już sezonu stworzonego na bazie mangi autorstwa Nakaby Suzuki, ukazującej się w latach 2012-2020. Podczas czerwcowej premiery mają zadebiutować kolejne 24 odcinki, a poniżej prezentujemy ich zapowiedź w wersji z polskim dubbingiem.

Anime nie ma na Netfliksie łatwo. Większość serii dubbingu nie otrzymuje, pomijane są również te pochodzące ze Stanów Zjednoczonych a wzorowane na japońskiej kresce, a jak wyraźnie widać – nawet gdy dany dubbing powstaje, nie jest udostępniany. Choć w ostatnim czasie na platformie udostępniono nowe odcinki takich produkcji jak amerykańska “Castlevania”, czy hiszpańskie “Kroniki Idhunu”, to jest to kontynuacja trendu rozpoczętego już jakiś czas temu, który niestety nie wlicza się do najnowszych tytułów. Nawet najnowsze odcinki jakże popularnych Pokémonów mają jakiś dziwny opór, by zadebiutować…

Dubbing do dotychczas udostępnionych sezonów anime powstał w Studio M.R. Sound. Jego reżyserką była Małgorzata Lalowska, która napisała dialogi wraz z Tomaszem Potockim. W głównych rolach wystąpili: Krzysztof Plewako-Szczerbiński, Marta Kurzak, Jakub Szydłowski, Michał Podsiadło, Karol Jankiewicz, Małgorzata Lalowska, Waldemar Barwiński, Bożena Furczyk i Brygida Turowska.

Księżniczka, pozbawiona praw do tronu przez zamach stanu, rusza na misję odnalezienia członków rozbitej grupy rycerzy-łotrów w nadziei, że pomogą jej odzyskać królestwo.

“The Seven Deadly Sins” z odcinkami nowego sezonu ma zadebiutować na Netfliksie 28 czerwca!

W ostatnim czasie na Netfliksie udostępnione zostały nowe produkcje z polskim dubbingiem: filmy “Thunder Force”, “Arlo – chłopiec-aligator”, “Mitchellowie kontra maszyny”, “W rytmie dżungli: Film” oraz nowe odcinki seriali “Zjazd rodzinny”, “Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”, “Izzy w świecie koali”, “Śmieciarka”, “Castlevania”. W czerwcu na platformie zadebiutuje także filmy “Skater Girl” (11 czerwca), “Smok życzeń” (11 czerwca), “A miało być tak pięknie” (23 czerwca) i “Ameryka: Film” (30 czerwca) oraz nowe odcinki seriali “The A List” (25 czerwca) i “Super Gwiazdka” (29 czerwca).
Netflix to amerykańska platforma VOD dostępna już niemal na całym świecie. Oferuje dostęp do wielu gatunków filmów, seriali i programów zarówno oryginalnych, jak i na licencji. Serwis rozpoczął działalność jako wypożyczalnia płyt DVD w 1997 roku, a już w 2007 roku wkroczył w media strumieniowe. We wrześniu 2016 roku Netflix został udostępniony również w języku polskim oferując wybiórczo również polski dubbing. Poza produkcjami animowanymi dla dzieci, do ważniejszych pozycji opatrzonych polską wersją językową należą filmy “Mowgli: Legenda dżungli”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Enola Holmes”, “Klaus”, “Wyprawa na Księżyc” oraz seriale “Wiedźmin”, “Chilling Adventures of Sabrina”, “List do króla”, “Big Mouth”, czy “BoJack Horseman”.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?