fbpx

“WandaVision”: co z polskim dubbingiem do serialu?

WandaVision co z polskim dubbingiem w serialu
Foto: Disney+

15 stycznia na platformie Disney+ zadebiutował pierwszy serial należący do oficjalnego kanonu Kinowego Uniwersum Marvela, “WandaVision”. W tytułowe role wcielają się oczywiście Elizabeth Olsen i Paul Bettany znani ze swoich ról Wandy Maximoff i Visiona, a towarzyszą im między innymi: Kat Dennings, Randall Park, Teyonah Parris, Kathryn Hahn i Evan Peters. Polscy widzowie mieli ogromne oczekiwania co do serii, bo choć platforma nie funkcjonuje jeszcze w naszym kraju, wszystkie produkcje oryginalne są tam z opóźnieniem dodawane również z polskim dubbingiem.

W przypadku dużych flagowych produkcji, jak “The Mandalorian” ze świata Gwiezdnych wojen, polska wersja dubbingowa oraz napisy był dodawane w tym samym momencie, w którym pozostałe języki. To jednak nie powtórzyło się przy “WandaVision” i obecnie pierwsze dwa odcinki nie są dostępne ani z dubbingiem, ani z napisami. To niezbyt rozważne ze strony Disneya, że tak oczekiwane przez wszystkich tytuły odsuwa w czasie, w dodatku na termin w dużej mierze nieokreślony. Może się bowiem okazać, że dubbing oraz napisy do odcinków zadebiutują jutro, ale mogą pojawić się równie dobrze za miesiąc lub po zakończeniu serialu, czyli pod koniec marca.

Cokolwiek Disney kombinuje, opóźniając dodanie polskich ścieżek do “WandaVison”, wiemy, że dubbing z pewnością powstanie, a świadczy o tym zdubbingowany pierwszy zwiastun, który załączamy poniżej. W dubbingu z pewnością usłyszmy Lidię Sadowę w roli Wandy oraz Grzegorza Kwietnia w roli Visiona. Co ciekawe, polskiej wersji nie doczekał się jeszcze drugi zwiastun serialu oraz zapowiedź kolejnej produkcji, czyli “Falcon i Zimowy Żołnierz”, który na Disney+ pojawi się w marcu. Apelujemy więc, a właściwie uprzejmie prosimy, Panie Disney, dej Pan dubbing.

“WandaVision” zapoczątkowuje 4. fazę Kinowego Uniwersum Marvela, wzbogaconą dodatkowo o oryginalne seriale platformy Disney+, mające ścisły związek z fabułą filmów kinowych. W kolejce oczekują również: “Falcon i Zimowy Żołnierz” (19 marca), “Loki”, “Hawkeye”, “Ms. Marvel”, “Moon Knight” oraz “She-Hulk”. Następnymi w kolejności filmami kinowymi będą natomiast: “Czarna Wdowa” (maj 2021), “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” (lipiec 2021), “Eternals” (listopad 2021), Spider-Man 3 (grudzień 2021), “Thor: Love and Thunder” (luty 2022), “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” (marzec 2022), “Czarna Pantera 2” (maj 2022) oraz “Kapitan Marvel 2” (lipiec 2022).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?