fbpx

“WandaVision”: zwiastun pierwszego serialu Kinowego Uniwersum Marvela

WandaVision zwiastun pierwszego serialu Kinowego Uniwersum Marvela 2
Foto: Disney+

Kinowe Uniwersum Marvela powiększy się wkrótce o zupełnie nowe treści. W sieci zadebiutował właśnie pełen polski zwiastun pierwszego serialu należącego do sagi filmów stworzonych na bazie komiksów wydawnictwa Marvel. “WandaVision” będzie 6-odcinkową historią kontynuującą wątek Wandy Maximoff i Visiona osadzona po wydarzeniach z filmu “Avengers: Koniec gry”. Produkcja ma być ważną częścią 4. fazy MCU i według zapowiedzi twórców zrobi wstęp do kontynuacji filmu “Doktor Strange”, “Doktor Strange in the Multiversum of Madness”, w którym obecność Wandy Maximoff została już potwierdzona.

Reżyserem serialu jest Matt Shakman, a w obsadzie powrócą Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch, Paul Bettany jako Vision, a także Kat Dennings jako Darcy Lewis (z filmu “Thor: Mroczny świat”) i Randall Park jako agent Jimmy Woo (z filmu “Ant-Man i Osa”). Poza nimi w obsadzie znaleźli się również Teyonah Parris, która wcieli się w rolę dorosłej Moniki Rambeau (młodszą wersję postaci poznaliśmy w filmie “Kapitan Marvel”), a także Kathryn Hahn, której rola nie jest jeszcze znana. W polskiej wersji zwiastuna wystąpili natomiast Lidia Sadowa i Grzegorz Kwiecień w swoich rolach Wandy i Visiona oraz Monika Krzywkowska, Lucyna Malec i Paweł Szczesny.

Jak wiadomo, “WandaVision” to dopiero pierwsza pozycja z całej listy zaplanowanych seriali, które będą bezpośrednio łączyć się z wydarzeniami z filmów. Obecnie trwają zdjęcia do innej produkcji, “Falcon i Zimowy Żołnierz”, która w zamiarze miała być tą pierwszą, debiutując w sierpniu tego roku. Niestety, ze względu na pandemię, twórcy nie mieli możliwości zakończenia prac na planie, dlatego premiera została opóźniona, a nowa data premiery nie jest jeszcze znana. W przygotowaniu są również: “Loki”, “Hawkeye”, “Ms. Marvel”, “Moon Knight” oraz “She-Hulk”.

“WandaVision” zadebiutuje na platformie Disney+ w grudniu!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?