Deadpool to postać z komiksów Marvela, do której prawa do niedawna posiadła wytwórnia 20th Century Fox. Stworzyła ona dwa filmy o tzn. Pyskatym Najemniku i bynajmniej nie były to produkcje przeznaczone dla młodszej widowni. Ze względu na dużą ilość brutalności i wulgaryzmów, co – jak niektórzy twierdzą – jest niezbędne do odpowiedniego przedstawienia tego antybohatera, obie części „Deadpoola” otrzymały wysoką kategorię wiekową.

Mimo ogromnej popularności serii, od ponad roku fani zastanawiają się: co dalej? Z jednej strony Fox planował kolejne filmy z bohaterem, jednak z drugiej, wytwórnia została przejęta w tym roku przez Disneya, znanego ze swojej polityki tworzenia produkcji dla rodzin z dziećmi. Z tego też powodu wszystkie filmy Kinowego Uniwersum Marvela nie miały kategorii wiekowej wyżej niż +13. Wielu obawiało się, że mimo nieśmiałych zapowiedzi twórców, kolejne przygody Deadpoola zwyczajnie nie powstaną.

Ryan Reynolds, odtwórca tytułowej roli, podczas jednego z ostatnich wywiadów uciął jednak wszelkie spekulacje i oficjalnie potwierdził, że pracuje obecnie z całą ekipą nad kolejną odsłoną, która wyjdzie spod szyldu Disneya i należącego do niego Marvel Studios. Czy nowy obraz również będzie miał wysoką kategorię wiekową i rozpocznie coś, co Disney nazwał niegdyś „Marvel-R”? Czy może wytwórnia złagodzi „Deadpoola” i pozbawi go „jaj”? Czy otrzymamy pierwszy dubbing filmu z „R-ką” od Disneya? Tego dowiemy się wkrótce. Najważniejszą informacją na ten moment jest jednak fakt prac nad filmem oraz angaż Ryana Reynoldsa do głównej roli.

Przypomnijmy, że dubbing do filmu „Deadpool 2” dla dystrybutora Imperial CinePix powstał w Studio Sonica pod reżyserską ręką Leszka Zdunia i Agnieszki Kudelskiej. W głównych rolach wystąpili: Michał Zieliński, Szymon Kuśmider, Laura Breszka, Anna Szymańczyk, Paweł Iwanicki, Maciej Falana, Michał Meyer, Szymon Mysłakowski, Julia Chatys oraz Beata Schimscheiner.

Dodaj komentarz