Dziś do polskich kin wchodzi „Urwis”, czyli dystrybuowana przez Monolith Films animowana komedia dla całej rodziny! Jej twórcą jest Kevina Johnsona, który pracował m.in. przy filmach „Sezon na misia” oraz „Miś Yogi”. W oryginalnej wersji językowej głosów postaciom użyczy wiele gwiazd, w tym muzyk Big Sean, który wcieli się w głównego bohatera. Poniżej możecie zapoznać się z obsadą aktorską i twórcami polskiego dubbingu oraz fragmentami filmu.

Za opracowanie wersji polskiej odpowiedzialne jest studio Master Film. Reżyserem i realizatore filmu jest Elżbieta Mikuś, a polskie dialogi napisał Bartek Fukiet. Nad montażem pracowała Gabriela Turant-Wiśniewska, produkcją kierowała Katarzyna Kołodziejczyk, a zgrania filmu dokonali Jan Chojnacki, Ksenia Rembowska i Tomasz Dukszta z Studio Soundplace.

Głosów postaciom użyczyli: Mateusz Banasiuk (Urwis), Ewa Telega (Rózia), Weronika Bochat (Ola Trel), Monika Węgiel-Jarocińska (Klara), Waldemar Barwiński (Wiewiór), Zbigniew Konopka (Bryś), Jacek Bończyk (Norbert), Jakub Kamieński (Herman), Piotr Bajtlik (Gizmo), Monika Pikuła (Bella), Przemysław Bluszcz (prawnik), Sebastian Perdek (właściciel), Marek Barbasiewicz (Jan), Mateusz Lewandowski (Kłapacz), Jakub Szyperski (Fifi), Michał Sitarski (Otis), Tomasz Borkowski (Snup), Joanna Jędryka (Pani Vanderkrezus), Modest Ruciński (Cezar) oraz Mateusz Weber (Ekler).

W pozostałych rolach występują: Paulina Łaba, Julia Kołakowska-Bytner, Paulina Sobiś, Magdalena Herman-Urbańska, Damian Kulec, Aleksnader Sosiński, Norbert Kaczorowski i Krzysztof Grabowski.

Urwis to rozpieszczony knapowiec, który od zawsze żył w luksusie. Jednak gdy jego ukochana Pani przenosi się na drugą stronę, a nowi właściciele nie są zbyt przyjaźnie nastawieni do czworonoga, pies musi nauczyć się jak przeżyć na ulicy. Nie jest to jednak łatwe, gdy wszystkich traktujesz z wyższością.

„Urwis” już w kinach!

Dodaj komentarz