„Morbius” to zapowiadana od dawna produkcja wytwórni Sony, tworzona ze współpracy z Marvel Studios – studiem odpowiedzialnym za całe Kinowe Uniwersum Marvela. Wzorem niedawnego „Venoma”, film przedstawi losy doktora Michaela Morbiusa, który funkcjonuje w świecie komiksów jako antagonista Spider-Mana – żywy wampir. W roli tytułowej wystąpi Jared Leto („Legion samobójców”), a u jego boku zobaczymy takich aktorów jak Adria Arjona („Pacific Rim: Rebelia”), Matt Smith („Doktor Who”) oraz… Michael Keaton!

Choć nie wiemy, czy pierwszy zwiastun przyjdzie nam obejrzeć z dubbingiem, to ostatnie nazwisko w szczególności zwiększa szanse na podstawie polskiej wersji dźwiękowej do filmu. Dlaczego? Ponieważ niejako potwierdza, że „Morbius” będzie należał do Kinowego Uniwersum Marvela! Przypomnijmy, że Keaton wcielił się w antagonistę znanego jako Valutre w filmie „Spider-Man: Homecoming”, a jego powrót był zapowiadany również w sequelu. Oznacza to, że produkcje będą powiązane i podobnie jak w MCU, wejdą w skład Sony’s Marvel Universe, czyli kinowego uniwersum postaci Marvela związanych ze Spider-Manem.

Oczywiście na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak warto pamiętać, że otrzymaliśmy już dubbing do innego filmu o złoczyńcy od Sony, czyli „Venoma” z Tomem Hardym. Jego kontynuacja również jest zapowiedziana na końcówkę tego roku. Jedyną komplikacją, która mogłaby pojawić się teraz na drodze do otrzymania przez nas jedynego prawidłowego opracowania tego filmu jest jego (wciąż tylko zapowiadana) wysoka kategoria wiekowa. Czy jednak produkcja „R” współpracująca z Disneyem ma prawo istnieć?

Śmiertelnie chory na rzadką chorobę krwi, zdeterminowany, by uratować siebie i innych chorych, doktor Michael Morbius rozpoczyna ryzykowną grę. Ale coś, co początkowo wydaje się wielkim sukcesem, szybko staje się czymś znacznie gorszym niż zdiagnozowana choroba…

„Morbius” w kinach od 31 lipca!

Dodaj komentarz