„Wikingowie” to irlandzko-kanadyjski serial tworzony od 2013 roku przez stację History. Obecnie w emisji jest 6. sezonu produkcji, który Polscy widzowie mogą oglądać również na platformie Netflix z polskimi napisami. W głównej obsadzie znaleźli się m.in.: Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig oraz Georgia Hirst wcielająca się w postać Torvi.

Jak poinformowała aktorka Monika Dryl w poście opublikowanym dziś na jej profilu facebookowym, w najnowszym odcinku serialu wykonała ona piosenkę za tą ostatnią postać jako jej „dublerka wokalna”. Wynika to z faktu, że Georgia Hirst najprawdopodobniej nie posiadała tak rozwiniętych zdolności wokalnych i choć widzowi może wydawać się, że bohaterka śpiewa, w rzeczywistości jej głos podłożony został właśnie przez polską aktorkę.

Przypomnijmy, że Monika Dryl poza grą w filmach, serialach oraz dubbingu (m.in.: „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, „Niesamowity Spider-Man 2”, „Dom”, „Power Rangers”, czy „Bumblebee”) jest również bardzo utalentowaną wokalistką. Regualrnie występuje na scenie, biorąc udział w przeróżnych konkursach i przeglądach, a w 2015 roku wzięła udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie po wielu świetnych wystąpieniach zajęła ostatecznie 3. miejsce.

W kontekście samego dubbingu, warto zaznaczyć jednak, że „Wikingowie” nie posiadają polskiej wersji językowej. Choć stacja History nie jest znana ze zlecania profesjonalnych opracowań do swoich produkcji, pałeczkę w tym przypadku mógłby przejąć Netflix, gdzie serial można obecnie zobaczyć. Po niedawnej premierze serialu „Wiedźmin” z polskim dubbingiem, można by oczekiwać, że serwis zdecyduje się na zlecanie takiej wersji również innym serialom. Czy jesteście ciekawi jak Wikingowie mogliby brzmieć w naszym języku?

Dodaj komentarz