Za pośrednictwem poniższego wideo, platforma Netflix poinformowała dziś, że począwszy od 1 lutego tego roku jej subskrybenci będą mogli oglądać filmy japońskiego studio Ghibli. To jedno z najpopularniejszych i najbardziej cenionych studiów produkujących anime na świecie, którego to filmy wielokrotnie nominowane były do najbardziej prestiżowych nagród. Z naszych informacji wynika, że obecnie Netflix planuje wypuszczać jedną produkcję miesięcznie.

Łącznie 12 animowanych produkcji zagości w serwisie streamingowym: „Mój sąsiad Totoro”, „Księżniczka Mononoke”, „Szopy w natarciu”, „Ruchomy zamek Hauru”, „Szept serca”, „Spirited away: W krainie Bogów”, „Tajemniczy świat Arrietty”, „Laputa- podniebny zamek”, „Nausicaä z Doliny Wiatru”, „Zrywa się wiatr”, „Podniebna poczta Kiki” oraz „Ponyo on the Cliff by the Sea”.

Ciekawi natomiast fakt, że tylko niektóre z powyższych tytułów posiadają polski dubbing. W przeszłości doczekały się go „Mój sąsiad Totoro”, „Ruchomy zamek Hauru”, czy „Spirited away: W krainie Bogów”. Jeśli Netflix postawi na polskie wersji do tych produkcji, należy zastanowić się, czy będzie mógł użyć już gotowego opracowania, czy raczej zleci własne. Według komunikatów amerykańskiego Netfliksa, platforma stawia jednak na dubbing w 20 językach.

O ich decyzji przekonamy się najpewniej 1 lutego, kiedy to pierwszy film, „Mój sąsiad Totoro”, zadebiutuje na platformie.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz