„Gdzie jest Wally?” to kreskówka z elementami edukacyjnymi stworzona na podstawie książek Martina Handforda, która zadebiutowała dzisiaj na antenie MiniMini+. Produkcja jest nową wersją serialu z lat 90., która w naszym kraju czytana była przez narratora, Wojciecha Machnickiego. Za jej realizację odpowiada studio DreamWorks Animation. Kolejne odcinki można oglądać od poniedziałku do piątku o 15:45 i 20:20.

Za opracowanie polskiego wersji językowej odpowiada Studio Publishing. Reżyserię objęła Dorota Kawęcka, a dialogi napisał Dariusz Kosmowski. Nad realizacją dźwięku i montażem pracował Jacek Kacperek, a produkcją kierowała Urszula Jankowska. W głównych rolach wystąpili: Antoni Scardina (Wally), Magdalena Wasylik (Wenda), Zuzanna Jaźwińska (Lewusia), Robert Tondera (Czarodziej Białobrody), Janusz Zadura (Fryć) i inni.

12-letni Wally i jego najlepsza przyjaciółka Wenda są członkami Międzynarodowego Zakonu Ciekawskich. Pod wodzą Czarodzieja Białobrodego, podróżują oni po świecie poznając różne kultury oraz ich problemy, które rozwiązują poprzez wnikliwą obserwację. Na ich drodze staje Odlulu, który może sprawiać kłopoty, gdziekolwiek się pojawi!

„Gdzie jest Wally?” już na antenie MiniMini+!

Dodaj komentarz