Już jutro na platformie Netflix zadebiutują pierwsze filmy studia Ghibli, które zapowiadaliśmy Wam niedawno. To jedno z najpopularniejszych i najbardziej cenionych studiów produkujących anime na świecie, którego to filmy były wielokrotnie nominowane do najbardziej prestiżowych nagród. Pełną listę premier wraz z datami możecie zobaczyć TUTAJ. Nie wiemy jednak ile z produkcji otrzyma polski dubbing.

Poniżej prezentujemy obsadę dubbingu do filmu „Mój sąsiad Totoro”. To produkcja z 1988 roku, która niedługo po premierze stała się sztandarową animacją Ghibli. Choć film posiadał już polski dubbing, na potrzeby emisji na Netfliksie opracowany został zupełnie nowy. W poprzedniej wersji, wyreżyserowanej przez Krzysztofa Kołbasiuka w Studio Sonica, wystąpili m.in.: Lucyna Malec, Agnieszka Matynia, Jacek Sołtysiak i Zofia Gładyszewska.

Nowy dubbing został zrealizowany w studio SDI Media. Reżyserem był Janusz Dąbrowski, a dialogi napisała Katarzyna Raduszyńska. Głosów postaciom użyczyli: Katarzyna Wincza (Satsuki Kusakabe), Alicja Warchocka (Mei Kusakabe), Maksymilian Rogacki (Tatsuo Kusakabe), Barbara Zielińska (Babunia), Klaudia Kuchtyk (Yasuko Kusakabe), Dariusz Odija (Totoro), Borys Wiciński (Kanta Ogaki), Marek Robaczewski (farmer Otoko), Joanna Węgrzynowska-Cybińska (panna Hara) oraz Elżbieta Gaertner (babcia).

W pozostałych rolach wystąpili: Bożena Furczyk, Zuzanna Jaźwińska, Pola Piłat, Monika Szomko, Anna Wodzyńska, Damian Krajczyk, Sebastian Perdek, Antoni Scardina, Piotr Tołoczko oraz Krzysztof Tymiński.

„Mój sąsiad Totoro” na platformie Netflix od 1 lutego!

Dodaj komentarz