Jak co roku, w trakcie Super Bowl, czyli finałowych rozgrywek w mistrzostwach futbolu amerykańskiego, wytwórnie filmowe i stacje telewizyjne promują swoje nadchodzące produkcje. Dzięki temu otrzymaliśmy tej nocy krótki, bo 30-sekundowy spot, będący naszym pierwszym spojrzeniem na seriale Marvela, które w ciągu najbliższego roku zadebiutują na platformie Disney+.

„The Falcon and the Winter Soldier”, „WandaVision” oraz „Loki” to trzy pierwsze serie oryginalne, które oficjalnie wejdą w skład 4. fazy Kinowego Uniwersum Marvela. Poza powiązaniami obsadowymi (w głównych rolach zobaczymy gwiazdy produkcji MCU), twórcy kładą duży nacisk na fabularne związki i wzajemne oddziaływania pomiędzy światem seriali, a kinem. Spot możecie obejrzeć poniżej w wersji oryginalnej.

THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER
Pierwsza seria zadebiutować ma na jesieni 2020 roku z liczba 6 odcinków. Będzie kontynuowała wątek Falcona i Zimowego Żołnierza, którzy po odejściu Kapitana Ameryki będą musieli stawić czoła Helmutowi Zemo. W głównych rolach powracają: Anthony Mackie, Sebastian Stan, Daniel Brühl, a dołączą do nich również Emily VanCamp jako Sharon Carter oraz Wyatt Russell jako John Walker – nowy Kapitan Ameryka.

WANDAVISION
Również pod koniec 2020 roku na platformie zadebiutuje 6 odcinków „WandaVision”, serialu w formie sitcomu, skupiający się na losach Wandy Maximoff i Visiona – pomimo jego śmierci w „Avengers: Koniec gry”. W obsadzie powracają: Elizabeth Olsen i Paul Bettany oraz Kat Dennings (Darcy Lewis z filmu „Thor: Mroczny świat”), Randall Park (Jimmy Woo w filmie „Ant-Man i Osa”) oraz Teyonah Parris jako dorosła wersja Monici Rambeau, którą poznaliśmy w zeszłorocznej „Kapitan Marvel”.

LOKI
Niechlubny brat Thora również powróci z własną serią, która z 6 odcinkami zadebiutuje dopiero na początku 2021. Serial pokaże przygody Lokiego po tym, jak ten, tworząc równoległa linię czasu, uciekł z Tesseractem w trakcie „Avengers: Koniec gry”. W tytułowej roli powróci Tom Hiddleston, a w nieznanych wciąż rolach pojawią się Sophia Di Martino i Owen Wilson.

Najważniejszym dla nas jest jednak kwestia dubbingu do tych produkcji. Dopóki Disney+ oficjalnie nie wejdzie do Polski, nie wiemy, czy w dniu premiery dostępna będzie również polska ścieżka dźwiękowa. Przykładem mogą być seriale „Mandalorian”, którego odcinki były udostępniane z dubbingiem w każdy piątek począwszy od dnia premiery oraz „High School Musical: Serial”, który doczekał się jedynie 2 pierwszych odcinków opatrzonych polską wersją językową.

Możemy być jednak pewni, że polityka Disneya względem dubbingu nie zmienia się i wszystkie 3 seriale otrzymają profesjonalne opracowanie. Jak możemy wnioskować po serialu „Mandalorian”, będą to dubbingi na kinowym poziomie (tzn. z dużym budżetem), a za ich sterami może znów powrócić Waldemar Modestowicz. W przygotowaniu są również inne seriale Disney+ takie jak: „Hawkeye”, „Ms. Marvel”, Moon Knight” i „She-Hulk”.

Dodaj komentarz