Finalny zwiastun nadciągającego hitu Disneya, „Mulan”, zadebiutował właśnie w sieci w wersji z polskim dubbingiem. Film jest aktorską interpretacją chińskiej legendy o kobiecie, która w przebraniu mężczyzny wstąpiła do wojska. W odróżnieniu od wersji animowanej, ta nie będzie zawierała utworów muzycznych śpiewanych przez aktorów. Nie wykluczone jednak, że w trakcie napisów końcowych usłyszymy nową aranżację którejś ze znanych piosenek w wykonaniu znanej gwiazdy, co jest częstą praktyką Disneya.

Obsada oryginalna składa się jedynie z aktorów azjatyckich. Występują m.in.: Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Nelson Lee, Jason Scott Lee oraz Yifei Liu w roli tytułowej Mulan. W polskiej wersji zwiastuna głosów użyczyli: Vanessa Aleksander, Bartłomiej Topa, Monika Krzywkowska, Eryk Lubos, Sławomir Grzymkowski i Leon Charewicz. Warto zauważyć, że postać graną przez Donniego Yena dubbinguje Bartłomiej Topa, co uczynił już wcześniej w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”.

Gdy Chiny padają ofiarą ataków z północy, chiński cesarz wzywa jednego mężczyznę z każdej rodziny do służby w Cesarskiej Armii. Hua Mulan, najstarsza córka wielkiego, lecz starego i schorowanego już wojownika, postanawia zająć miejsce ojca. Pod postacią mężczyzny musi udowodnić swoją wartość.

„Mulan” w kinach od 11 września!

Dodaj komentarz