Zgodnie z naszymi przewidywaniami, dziś na platformie Disney+, jednocześnie z innymi krajami, w polskiej wersji językowej zadebiutował film „Gwiazdka”. To oryginalny dramat młodzieżowy w reżyserii Julii Hart, stworzony na podstawie powieści autorstwa Jerry’ego Spinelli z 2000 roku. W oryginalnej obsadzie znaleźli się m.in.: Grace VanderWaal, Graham Verchere, Giancarlo Esposito, Karan Brar i Maximiliano Hernandez. Poniżej prezentujemy obsadę i twórców polskiego dubbingu!

Wersja polska powstała w studio SDI Media. Reżyserem był Łukasz Lewandowski, dialogi napisała Natalia Gawrońska, a realizacją nagrań zajął się Krzysztof Jaworski. Produkcją kierowały Kamila Zofia Grabowska i Beata Jankowska. Zgrania wersji polskiej dokonano w studio SDI Media Polska. Producentem ze znamienia Disney Character Voices International, Inc. był Ryszard Kunce.

Głosów postaciom użyczyli: Ada Dec (Gwiazdka Caraway), Miłosz Konkel (Leo Borlock), Miłogost Reczek (Archie), Karol Jankiewicz (Kevin Singh), Wiktoria Gorodeckaja (Gloria Borlock), Karolina Piwosz (Hillary Kimble), Sławomir Grzymkowski (pan Robineau), Zuzanna Saporznikow (Tess Reid) oraz Joanna Węgrzynowska-Cybińska (Anna Caraway).

W pozostałych rolach wystąpili: Waldemar Barwiński, Agnieszka Matysiak, Kamil Pruban, Magdalena Herman-Urbańska, Filip Rogowski, Maja Polka, Ewelina Zawada, Paulina Komenda, Katarzyna Wolfke, Tomasz Osica, Wojciech Melzer, Krzysztof Rogucki i Paweł Wojtaszek.

Leo Borlock jest nieśmiałym nastolatkiem, który bardzo chce wtopić się tłum, dopóki w jego szkole nie pojawia się Gwiazdka – dziewczyna niezwykle kolorowa i otwarta na świat. Przez zachwyt uczniów nad jej osobą, szybko staje się bardzo popularniejsza w szkole, co przyprawia zakochanego w niej Leo o emocjonalny rollercoaster.

„Gwiazdka” dostępna jest na platformie Disney+. Wciąż nie wiadomo kiedy ta oficjalnie zadebiutuje w Polsce.

Dodaj komentarz