„Willy i strażnicy jeziora. Zimowa przygoda” to węgierski film animowany, który już wkrótce trafi do oferty platformy Netflix. Produkcja przeznaczona jest dla dzieci w każdym wieku, a jej reżyserem była Zsolt Pálfi. Za swój unikalny styl została wyróżniona na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym również w Polsce. Zwiastun z dubbingiem, opublikowany dziś przez platformę, możecie obejrzeć poniżej!

Warto dodać, że film można było oglądać w polskich kinach studyjnych już we wrześniu zeszłego roku. W ramach festiwalu Kino Dzieci wyemitowało go warszawskie Kino Muranów, jednak była to projekcja opatrzona lektorem czytającym dialogi na żywo. Jest to częsta praktyka w przypadku jednorazowych pokazów, przy których nagrywanie oraz miks polskiej ścieżki nie jest opłacalny. Animacja funkcjonowała wówczas pod tym samym tytułem.

W zwiastunie filmu występują m.in.: Jakub Gawlik, Aleksandra Radwan, Klementyna Umer, Jakub Wieczorek, Krzysztof Bartłomiejczyk i Katarzyna Wincza. Znając politykę Netfliksa, zwiastun powstał na podstawie gotowego już dubbingu i wspomnieni aktorzy znajdą się w ostatecznej obsadzie, gdy film pojawi się na platformie.

Przed Willym wielkie wyzwanie: trzeba ocalić malownicze okolice jeziora przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Czy chłopiec udowodni swoją odwagę i będzie mógł zostać strażnikiem krainy?

„Willy i strażnicy jeziora. Zimowa przygoda” na platformie Netflix od 27 marca!

Dodaj komentarz