Dzisiejszej nocy światło ujrzały pierwsze szczegóły projektu Luminous – tajemnicy, które Lucasfilm strzegł od wielu lat. Po zakończeniu Sagi Skywalkerów filmem „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” w grudniu ubiegłego roku, firma rozpoczęła prace nad zupełnie nowymi produkcjami osadzonymi w odległej galaktyce. Choć szczegóły fabularne, twórcy, ani żadne daty nie został oficjalnie ujawnione, poznaliśmy pewien zarys tego, czego możemy się spodziewać.

Z opublikowanej zapowiedzi, dostępnej poniżej w wersji anglojęzycznej, dowiadujemy się, że nowe historie będą miały miejsce na 200 lat przed wydarzeniami z „Mrocznego widna” (czyli chronologicznie pierwszą częścią sagi), w Złotych Wiekach Republiki, gdy ta dominowała w galaktyce. Seria zatytułowana „Star Wars: The High Republic” przedstawi nam Rycerzy Jedi niczym Rycerzy Okrągłego Stołu, którzy zmierzą się z zagrożeniem jakim są Nihilowie, czyli kosmiczni wikingowie.

Na pierwszy ogień opublikowane zostaną nowe powieści i komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych wojen, jednak możemy podejrzewać, że w niedługim czasie możemy spodziewać się kolejnych szczegółów związanych z filmami. Przypomnijmy tylko, że wszystkie dotychczas powstające filmy i seriale ze świata Gwiezdnych wojen otrzymywały w naszym kraju wersję z dubbingiem, dlatego z pewnością doczekają się jej również nadchodzące produkcje. W przygotowaniu są również seriale o Obi-Wanie Kenobim oraz Cassianie Andorze dla Disney+.

Dodaj komentarz