Dziś nad ranem, po długiej chorobie, zmarł Paweł Królikowski, aktor i prezenter. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą neurologiczną, przez którą pod koniec ubiegłego roku trafił do szpitala. Był mężem Małgorzaty Ostowskiej-Królikowskiej, ojcem Antoniego Królikowskiego i bratem Rafała Królikowskiego – także aktorów.

Artysta urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. W 1987 roku ukończył studia na PWST we Wrocławiu. Na początku swojej kariery współpracował z Teatrem Studyjnym`83 w Łodzi, później również z warszawskimi Teatrem Współczesnym, Teatrem Muzycznym „Roma”, Teatrem Capitol, czy Palladium.

Choć jego dubbingowych ról wiele wymienić nie można, użyczył głosu m.in. w filmie „Goryl Śnieżek w Barcelonie” oraz sporadycznie w słuchowiskach. Najbardziej kojarzony był jednak z roli Kusego w serialu Ranczo. Pojawił się też w takich produkcjach jak „Belfer” oraz „Ojciec Mateusz”. Od 2014 roku zasiadał w jury programu Twoja twarz brzmi znajomo, a od 2018 roku pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich, z którego zaledwie kilka dni temu zrezygnował.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz