AKTUALIZACJA: po tym, jak polskie portale populturowe rozpowszechniły informację, Disney opublikował zaktualizowaną notatkę, w której nie ma już Polski. Wychodzi na to, że mógł to być błąd, a na wejście platformy jednak poczekamy do końca roku.

Disney oficjalnie zapowiedział wejście swojej platformy VOD do Polski. Wiemy już, że 24 marca serwis pojawi się w krajach Europy Zachodniej (Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Austira oraz Szwajcaria), potwierdzono jednak dodatkowo, że w naszym kraju, podobnie jak w Portugalii, Belgii oraz krajach skandynawskich Disney+ pojawi się już latem tego roku! Konkretnej daty wciąż brak, ale jest to o wiele lepszy scenariusz od tego, który już słyszeliśmy, czyli starcie platformy pod koniec obecnego roku.

Disney+ to należąca do wytwórni Disneya platforma VOD, która w założeniu ma zawierać pełną bibliotekę ich filmów i seriali. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych oraz Holandii jesienią zeszłego roku, dzięki czemu od jakiegoś czasu mamy już dostęp do wszystkich nowych produkcji tam udostępnianych – również z polskim dubbingiem. Przypominijmy, że w holenderskiej wersji Disney+ dostępne są polskie ścieżki językowe do takich produkcji jak: „Mandalorianin”, „High School Musical: Serial” (wybrane odcinki), czy niedawno dodanych filmów „Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają” i „Zakochany kundel”. Bardzo możliwe, że platforma wystartuje u nas równocześnie z premierą oczekiwanego serialu należącego do Kinowego Uniwersum Marvela, „Falcon i Zimowy Żołnierz”.

Dodaj komentarz