„Sztuciek się pyta” to serial animowany stworzony dla platformy Disney+, który również zadebiutował dziś w polskiej wersji. Na chwilę obecną serwis udostępnił jedynie kilka odcinków, ale sytuacja zmienia się z każdą chwilą. Produkcja funkcjonuje jako spin-off serii „Toy Story” wytwórni Disney/Pixar, a jej głównym bohaterem jest Sztuciek, nowa postać, wokół której kręci się fabuła filmu „Toy Story 4”.

Polski dubbing opracowało studio SDI Media, reżyserem była Agnieszka Zwolińska-Składanowska, a dialogi napisała Natalia Gawrońska. Produkcją kierowały Kamila Zofia Grabowska i Beata Jankowska, a producentem ze znamienia Disney Character Voices International, Inc., był Maciej Eyman.

W roli tytułowego Sztućka powraca Sebastian Perdek, a towarzyszą mu zarówno znane już z filmów postacie, jak i nowe, stworzone na potrzeby kreskówki: Grzegorz Pawlak (Pan Szpikulec), Emilian Kamiński (Hamm), Agnieszka Kunikowska (Trixie) oraz Wojciech Paszkowski (Robert De Rógniro), Stefan Knothe (Ansłonio Trąberas), Ewa konstancja Bułhak (Scarlett Krzesełson), Katarzyna Kozak (Lucy Miu) i inni.

Sztuciek, niezbyt rozeznana w świecie, nowo powstała zabawka zadaje fundamentalne pytania na temat otaczającej go rzeczywistości. Czym jest miłość? Czym jest czas? I oczywiście najważniejsze: czym jest ser?

„Sztuciek się pyta” już na platformie Disney+! Data premiery serwisu w Polsce jest nieznana.

Dodaj komentarz