Świetna wiadomość dla fanów „Klubu Winx” – już w kwietniu kreskówka powróci z zupełnie nowymi odcinkami na antenę teleTOON+! Produkowany od 2004 roku włoski serial opowiadający o czarodziejkach ze szkoły magii w Alfeii doczekał się dotychczas 182 odcinków, składających się na 7 sezonów oraz 3 kinowych filmów animowanych. Najnowsza, ósma seria, podobnie jak poprzednie liczyć będzie 26 epizodów. Warto również przypomnieć, że platforma Netflix pracuje nad aktorskim serialem w świecie Klubu Winx.

Przez lata emisji wielokrotnie zmieniał się producent serialu, a co za tym idzie – stacja emitująca go w Polsce i studio, opracowujące jego dubbing. Pierwsze 3 sezonu emitowane były na antenie stacji MiniMax (późniejszy ZigZap), a ich polską wersję opracowało Studio Eurocom. 4. seria powędrowała do Studia Sonica, gdzie pracował nad nią Jerzy Dominik. Od 2011 roku prawa do emisji przejęła stacja Nickelodeon Polska, która poza dubbingiem do sezonów 5-7, opracowanych przez Annę Apostolakis w Start International Polska, zleciła również nowy dubbing do czterech odcinków specjalnych.

Nie wiadomo na razie, które studio będzie odpowiedzialne za dubbing do najnowszych odcinków, jak że znów zmienia się stacja telewizyjna. Pozostanie w Start International, jak i powrót do Studio Sonica to równie prawdopodobne opcje. Obecnie, w głównej polskiej obsady znajdują się: Katarzyna Owczarz (Bloom), Katarzyna Łaska (Tecna), Anna Wiśniewska (Flora), Zuzanna Galia (Stella), Agnieszka Kudelska (Musa) oraz Magdalena Krylik (Layla).

Zły czarnoksiężnik Valtor powraca i chce władać całym magicznym wymiarem! By zdobyć nieograniczoną moc, kradnie światło z gwiazd. Królowa jednej z nich, Dorana z Lumenii, wzywa Bloom oraz jej przyjaciółki z Klubu Winx na ratunek. W misji powstrzymania Valtora będzie je wpierać Twinkly, wysłanniczka królowej.

Premiera 8. sezonu serialu „Klub Winx” odbędzie się 20 kwietnia na antenie teleTOON+. Pierwszy odcinek dnia będzie emitowany o godzinie 10:15, a kolejny o 17:30, nowe odcinki zobaczymy od poniedziałku do piątku.

Dodaj komentarz