Disney ogłosił wczoraj plany na nowe oryginalne produkcje dla swojej platformy, Disney+. W zapowiedziach wymienione zostały nadchodzące filmy i seriale, które zadebiutują na VOD zarówno w tym roku, jak i w latach 2021-2022. Nie jest to jednak lista produkcji, które doczekają się kontynuacji, dlatego nie uwzględnia ona choćby 2. sezonu serialu „Mandalorian”, który pojawi się jeszcze w tym roku. Lista nowości zawiera również produkcje dokumentalne, które nie otrzymają dubbingu, a jedynie lektora: „Prop Culture”, „Marvel’s 616”, „Car S.O.S.” oraz „Rogue Trip”. Znając politykę Disneya, najprawdopodobniej wszystkie poniższe produkcje otrzymają w naszym kraju dubbing.

2020
Secret Society of Second Born Royals: aktorski film science fiction oparty na oryginalnym pomyśle. W obsadzie Peyton Elizabeth Lee („Lwia Straż”), Skylar Astin („Ralph Demolka”) i Élodie Yung („Bogowie Egiptu”).
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe: pełnometrażowy film animowany związany z serialem „Fineasz i Ferb”. Jego akcja dzieje się przed zakończeniem historii z kreskówki.
Safety: film aktorski oparty na historii futbolisty, Ray-Raya McElrathbey’ego. W obsadzie: Jay Reeves („K.C. Nastoletnia agentka”), James DuMont („Jurrasic World”) i Amanda Warren („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”).
Big Shot: aktorski serial sportowy oparty na oryginalnym pomyśle. W obsadzie: John Stamos („Pełniejsza chata”), Jessalyn Gilsig („Film o pszczołach”) i Yvette Nicole Brown („Zakochany kundel”).
The Falcon and the Winter Soldier: pierwszy serial wchodzący w skład Kinowego Uniwersum Marvela, w którym w swoich rolach z dużych ekranów powrócą: Sebastian Stan, Anthony Mackie, Daniel Brühl i Emily VanCamp.
Wandavision: kolejna produkcja należąca do MCU, tym razem kontynuująca wątek Scarlet Witch i Visiona. W obsadzie: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Teyonah Parris, Kat Dennings i Randall Park.

2021
Marvel’s Loki: solowy serial o przygodach Lokiego, brata Thora z Kinowego Uniwersum Marvela. Serial pokaże co działo się z głównym bohaterem po tym, jak ten ukradł Tesseract w filmie „Avengers: Koniec gry”. W roli tytułowej powraca Tom Hiddleston, a towarzyszą mu Owen Wilson („Noc w muzeum”), GuGu Mbatha-Raw („Pułapka czasu”) i Sophia Di Martino.
Marvel’s What If: animowana antologia, przedstawiająca alternatywne wydarzenia każdego z filmów Kinowego Uniwersum Marvela.
Flora & Ulysses: film aktorski oparty na powieści dla dzieci autorstwa Kate DiCamillo. Reżyseruje Lena Khan, w obsadzie m.in. Ben Schwartz („SONIC. Szybki jak błyskawica”) oraz Alyson Hannigan („Kim Kolwiek”).
Monsters At Work: animowany serial osadzony w uniwersum „Potworów i spółki” Pixara oraz będący jego bezpośrednią kontynuacją. W oryginalnej wersji w swoich rolach powróci większość obsady z pierwszego filmu.
Star Wars: The Cassian Andor Series: serial z uniwersum Gwiezdnych wojen, opowiadający o przygodach Cassiana Andora, jednego z bohaterów filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. W obsadzie powracają Diego Luna i Alan Tudyk.

2022
Star Wars: Obi Wan Kenobi Series: długo oczekiwana seria o przygodach młodego Obi-Wana Kenobi, w którego ponownie wcieli się Ewan McGregor. To kolejna produkcja należąca do uniwersum Gwiezdnych wojen.
Marvel’s Hawkeye: serial należący do MCU, skupiający się na przygodach Hawkeye’a oraz Kate Bishop, jego młodej podopiecznej. W głównej roli powraca Jeremy Renner.
Marvel’s She-Hulk: serial należący do MCU, opowiadający o prawniczce Jennifer Walters, która po transfuzji krwii od swojego kuzyna, Bruce’a Bannera i zmienia się w kobiecą wersję Hulka. W serialu pojawi się również owy kuzyn, grany na dużym ekranie przez Marka Ruffalo.
Marvel’s Ms Marvel: serial należący do MCU, przedstawia Kamala Khan, superbohaterkę pochodzenia pakistańskiego, wielką fankę znanej z filmów Kapitan Marvel. Niewykluczone, że w serialu może pojawić się również Brie Larson jako Carol Danvers, jako że druga część jej filmu również zadebiutuje w 2022 roku.
Marvel’s Moon Knight: serial należący do MCU, przedstawiający superbohatera, którego moc zmienia się w zależności od fazy Księżyca. Dysponuje również bronią od egipskiego boga Chonsu. Jak dotąd nie ogłoszono jeszcze żadnych castingów do tego tytułu.

Disney+ wciąż nie jest oficjalnie dostępny w Polsce. Mówi się, że jego premiera odbędzie się pod koniec tego roku, jednak oficjalnego potwierdzenia brak.

Dodaj komentarz