„Steven Universe” to animowany serial emitowany w Polsce od 2014 roku na antenie Cartoon Network, którego produkcja dopiero co się zakończyła. Za jego sukces odpowiedzialna jest Rebecca Sugar, którą możemy kojarzyć również z prac przy takich tytułach jak „Pora na przygodę!”, czy „OK K.O.! Po prostu walcz”. Kreskówka w łatwo przyswajalny dla młodszej widowni sposób, przekazuje wartościowe treści, często wzbogacone o chwytliwe utwory muzyczne. Choć w Stanach Zjednoczonych serial dobiegł już końca, polska publiczność finał obecnego sezonu dopiero zobaczy. Najprawdopodobnniej w przygotowaniu jest też polska wersja ostatniej serii „Steven Universe: Przyszłość”, jednak jej data premiery nie jest jeszcze znana.

Już 17 maja o godzinie 19:20 stacja Cartoon Network wyemituje 4-częściowy finał 5. sezonu serialu zatytułowany „Zmiana zdania”. Będzie on kontynuował wątki poprzednich odcinków, premierowo emitowany w listopadzie ubiegłego roku. Zaraz po odcinku specjalnym, widzowie będą mogli obejrzeć również pełnometrażowy „Steven Uniwerse: Film”. Ta półtora godzinna produkcja z kolei, wprowadzi nowe wątki oraz nową przeciwniczkę głównego bohatera. Całość można uznać również za musical, bo w filmie usłyszymy aż 17 oryginalnych piosenek.

Przypomnijmy, że polski dubbing do serialu opracowuje obecnie studio SDI Media pod wodzą Agnieszki Zwolińskiej (dialogi) i Agnieszki Tomickiej (piosenki), a autorką dialogów jest Anna Izdebska. Głosów postaciom użyczają: Jan Rotowski, Agnieszka Kudelska, Brygida Turowska, Katarzyna Łaska, Andrzej Chudy, Dorota Furtak-Masica, Monika Pikuła, Ewa Serwa, Dominika Łakomska, Justyna Kowalska, Monika Węgiel-Jarocińska i Bożena Furczyk.

Steven jest najmłodszym członkiem rodziny Kryształowych Klejnotów, drużyny intergalaktycznych strażniczek, chroniących świat przed wszelkimi zagrożeniami. Klejnoty czerpią swe moce z magicznych kamieni, które tworzą ich fizyczne projekcje. Steven jest pół-człowiekiem, pół-klejnotem, który swój kamień odziedziczył po mamie.

„Steven Universe” z finałem 5. sezonu oraz filmem powróci na antenę Cartoon Network już 17 maja!

Dodaj komentarz