4 maja na antenie Cartoon Network zadebiutują nowe odcinki serialu animowanego „Młodzi Tytani: Akcja!”. To produkcja stworzona na podstawie komiksów wydawnictwa DC Comics, opowiadająca o grupie młodych superbohaterów walczących ze złem. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć ich w serialu „Młodzi Tytani” z 2003 roku, który zyskał bardzo pochlebne opinie widzów. Wówczas kreskówka miała jednak nieco poważniejszy ton. Czemu nie należy sie dziwić, nowa wersja ma znacznie prostszy styl animacji i więcej humoru. Choć nie wszystkim przypadła ona do gustu, liczy obecnie sześć sezonów, a doczekała się też pełnometrażowego filmu kinowego.

W nadchodzącej emisji Cartoon Network pokaże do końca odcinki 5. sezonu. Widzowie będą mogli oglądać je od poniedziałku do piątku o 16.40. W nowych odcinkach nie usłyszymy jednak wszystkich dotychczasowych głosów głównych bohaterów. W polskiej wersji powrócą: Grzegorz Drojewski jako Robin, Beata Wyrąbkiewicz jako Gwiazdka, Izabella Bukowska-Chądzyńska jako Raven oraz Jacek Król jako Cyborg (wcześniej rola należala do Krzysztofa Banaszyka). W roli Bestii wystąpi natomiast Sebastian Machalski, który zastąpi Wita Apostolakis-Gluzinskiego. Co ciekawe, aktor miał już w Tytanach kilka ról, m.in. Kid Flasha.

W gościnnych rolach wystąpią także:
– Paulina Łaba w roli Bumblebee (głos został zachowany z innej, obecnie emitowanej produkcji DC Comics, „DC Super Hero Girls”),
– Marta Dobecka w roli Super Girl (powtórzy też swoją rolę Jinx),
– Marta Dylewska w roli Wonder Girl (powtórzy też swoją rolę Rose Wilson),
– Damian Kulec w roli Atoma,
– Krzysztof Szczepaniak w roli Speedy’ego (w pierwszym sezonie rola należała do Michała Podsiadło).
W innych ważnych rolach powrócą również: Adam Bauman (Trigon), Beata Jankowska-Tzimas (Terra), Adam Krylik (Mózg), Marek Robaczewski (Komisarz Gordon), Anna Sroka-Hryń (Gizmo), Kamil Kula (Wodnik) oraz Wojciech Chorąży (Batman).

„Młodzi Tytani: Akcja!” kilkukrotnie crossoverowali z innymi produkcjami, dzięki czemu wiele znanych postaci miało możliwość pojawić się już w serialu. To między innymi: Atomówki, Wojownicze Żółwie Ninja, czy Scooby-Doo i Tajemnicza spółka. Pierwszy odcinek nowej partii zatytułowany „Młodzi Tytani Roar!” wprowadzi natomiast bohaterów zupełnie nowej produkcji „ThunderCats Roar!”, o której pisaliśmy już wcześniej. Ściślej mówiąc, Tytani poznają Lion-O, czyli głównego bohatera i przywódcę grupy ThunderCats, któremu głosu użyczy Kamil Pruban. Nie wiemy jeszcze, czy ten cast pokrywa się z samym serialem, ale informacje na ten temat powinniśmy poznać wkrótce. W odcinku pojawią się również wersje Lion-O oraz Snarfa z serialu z lat 80., którzy przemówią głosami odpowiednio Adama Krylika i Marka Robaczewskiego.

„Młodzi Tytani: Akcja!” z nowymi odcinkami na Cartoon Network od 4 maja!

Dodaj komentarz