Niedawno na niedostępnej jeszcze w Polsce platformie Disney+ zadebiutowała krótkometrażówka z serii „Sparkshorts” zatytułowana „Out”. Narobiła wśród portali na całym świecie niezłego zamieszania, bo to pierwsza produkcja spod szyldu wytwórni Pixar, należącej przecież do wielkiego Disneya, w której główny bohater jest osobą homoseksualną. Wszystko oczywiście z okazji Pride Month, który przypada na miesiąc czerwiec. Od dziś w zagranicznych wersjach serwisu widzowie mogą oglądać animację również w wersji z polskim dubbingiem, której twórców i obsadę prezentujemy poniżej!

Disney+ nie jest jeszcze u nas dostępny, a więc oryginalne produkcje platformy z dubbingiem nie są dodawane regularnie. Z tego też powodu wielu internautów uważało, że brak polskiej wersji językowej jest efektem strachu Disneya przed wspieraniem społeczności LGBT+. Przypomnijmy, że zanim w Polsce nastąpił lockdown, do kin weszła pełnometrażowa animacja Pixara, „Naprzód”, w której wypowiedź jednej z homoseksualnych bohaterek została domniemanie ocenzurowana.

Za opracowania wersji polskiej odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserował Łukasz Lewandowski, dialogi napisała Natalia Gawrońska, a produkcją kierowały Beata Jankowska i Kamila Zofia Grabowska. Głosów użyczyli: Katarzyna Kozak (Mama Grega), Kamil Pruban (Greg), Waldemar Barwiński (Manuel), Zbigniew Dziuduch (Tata Grega) i Wojciech Machnicki (Gigi).

„Out” już na Disney+!

Dodaj komentarz