„Sonic. Szybki jak błyskawica” zadebiutował w kinach w lutym tego roku i zaskarbił sobie przychylność widzów, zarabiając ponad 300 milionów dolarów na całym świecie. Tytułowy Sonic jest superszybkim niebieskim jeżem pochodzącym z gier wideo firmy Sega. Bohater doczekał się również wielu seriali animowanych, w tym takich, które były emitowane w Polsce: “Sonic Underground”, “Sonic X”, czy “Sonic Boom”.

Nic więc dziwnego, że po komercyjnym sukcesie studio Paramount zapowiedziało produkcję drugiej części. Na razie wiadomo jedynie, że za reżyserskimi sterami powróci nominowany do Oscara Jeff Fowler, a scenariusz ponownie napiszą Pat Casey i Josh Miller. Bardzo prawdopodobne, że w obsadzie powrócą: Ben Schwartz jako tytułowy Sonic, James Marsden jako jego ziemski przyjaciel Tom Wachowski oraz Jim Carrey jako złowrogi Doktor Robotnik. Scena po napisach w pierwszej części wyraźnie wskazuje też, że w nowym flmie zobaczymy kolejnego kosmicznego lisa, żółtego Milesa.

Za opracowanie polskiej wersji językowej filmu odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserię objęła Joanna Węgrzynowska-Cybińska, a dialogi napisała Alicja Roethel. Głosów postaciom użyczyli: Marcin Hycnar (Sonic), Kamil Kula (Tom Wachowski), Tomasz Borkowski (Doktor Robotnik), Michalina Łabacz (Maddie Wachowski) oraz Lidia Sadowa (Miles).

Sonic i jego nowo poznany przyjaciel, człowiek Tom Wachowski, łączy siły, by powstrzymać działania doktora Robotnika. Przestępca pragnie schwytać niebieskiego jeża i użyć jego niezwykłych mocy, by przejąć kontrolę nad światem.

Dodaj komentarz