„Jedyny i niepowtarzalny Ivan” to familijna produkcja Disneya, będąca ekranizacją powieści dla dzieci pod tym samym tytułem. Za reżyserie odpowiada Thea Sharrock („Zanim się pojawiłeś”), a scenariusz filmu napiszą Katherine Applegate, czyli autorka książki oraz Mike White („Emotki. Film”). Fabuła jest inspirowana prawdziwą historią goryla, który przez 27 lat swojego życia mieszkał zamknięty w specjalnej gablocie centrum handlowego.

Jak poinformował dziś Dom Myszki Miki, pozycja zaplanowana wcześniej na 14 sierpnia została przesunięta na tydzień później, czyli 21 sierpnia. Nie obejrzymy jej jednak na dużych, kinowych ekranach, ponieważ trafi wprost na platformę Disney+. Podzieli w ten sposób losy filmu „Artemis Fowl”, który w ofercie serwisu pojawił się dzisiaj z polskimi napisami, jednak bez dubbingu, który przez liczne obostrzenia może wciąż nie być jeszcze gotowy. Oznacza to, że oba filmy obejrzymy w polskiej wersji w bliżej nieokreślonej przyszłości i bez wcześniejszej zapowiedzi.

Główni bohaterowie filmu „Jedyny i niepowtarzalny Ivan” to zwierzęta stworzone w całości przy pomocy animacji komputerowej, a głosów użyczą im: Sam Rockwell („Trolle”), Angelina Jolie („Czarownica 2”), Danny DeVito („Dumbo”) oraz Helen Mirren („Dziadek do orzechów i cztery królestwa”). Towarzystwa nieprawdziwym zwierzakom dotrzymają natomiast: Bryan Cranston („Power Rangers”), Eleanor Matsuura („Wonder Woman”) oraz Ariana Greenblatt („Avengers: Wojna bez granic”).

Goryl Ivan oraz jego przyjaciele, słonica Stella i pies Bob, żyją w klatce w centrum handlowym. Żadne z nich nie pamięta jednak jak się tam znaleźli. Gdy na zwierzęta spada opieka nad nowo przybyłą Ruby, a słoniątkiem zaczyna się interesować również córka woźnego, Julia, bohaterowie postanawiają z jej pomocą odmienić swój los.

„Jedyny i niepowtarzalny Ivan” zadebiutuje na platformie Disney+ 21 sierpnia!

Dodaj komentarz