Parę dni temu informowaliśmy o tym, że Imperial Cinepix – dotychczasowy dystrybutor filmów 20th Century Studios w Polsce – kończy dzziałalność. Już wtedy sugerowaliśmy to, co wczoraj znalazło oficjalne potwierdzenie – dystrybucję przejmuje Disney, który opublikował zaktualizowaną ramówkę kinową na obecny rok. Przypomnijmy, że Imperial Cinepix był jednym z pierwszy dystrybutorów, który rozpoczął wypuszczanie swoich filmów z kategorią wiekową R (dla dorosłych) również z dubbingiem. Dzięki nim otrzymaliśmy polskiej wersje takich filmów jak: „Logan: Wolverine”, „Predator”, „Deadpool 2”, czy niedawno „Terminator: Mroczne przeznaczenie”.

24 lipca – Mulan
28 sierpnia – Nowi Mutanci
18 września – King’s Man: Pierwsza misja
9 października – Poriot: Śmierć na Nilu
16 października – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun
6 listopada – Czarna Wdowa
13 listopada – Deep Water
20 listopada – Co w duszy gra
11 grudnia – Free Guy
18 grudnia – West Side Story

„Mulan” od początku tworzona była dla Disneya, więc kwestia dubbingu jest oczywista. Wiemy też, że polską wersję otrzymają „Nowi Mutanci”, co potwierdził jeszcze Imperial Cinepix udostępniając główną obsadę. Z powyższej listy wynika więc, że najbliższym filmem, na którym przekonamy się o dubbingowych planach Disneya względem filmów Foksa będzie „King’s Man: Pierwsza misja”, którego nowy zwiastun został udostępniony wczoraj w USA.

Bardzo ciekawe jak Dom Myszki Miki postanowi rozwiązać sprawę nowonabytych produkcji, w skład których wejdą również „Poriot: Śmierć na Nilu” (kryminał w gwiazdorskiej obsadzie na podstawie książek Agathy Christie), „Free Guy” (szalona komedia akcji z Ryanem Reynoldsem w roli głównej), czy „West Side Story” (remake musicalu z lat 60.).

Dodaj komentarz